wystroj wnetrz

5 trendów wnętrzarskich na lato 2020

Ostatnie miesiące uświadomiły wielu ludziom, jak istotna jest przestrzeń domowa i jej przemyślane urządzenie. Ma to ogromny wpływ na aktualne trendy w aranżacji. Jakie kierunki będą dominowały w wystroju wnętrz? 

1. Wyraźnie rozdzielone strefy

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby mieszkanie było wielofunkcyjne. Sytuacja, w której część z nas musiała pozostać w domach i to w nich wydzielić zarówno biuro, jak i przestrzeń relaksu czy miejsce do nauki dla dzieci, wiele nauczyła nas o organizacji wnętrz. To z kolei ma duży wpływ na to, jak będziemy urządzać czy zmieniać nasze mieszkania. Tym, co w nadchodzącym sezonie okaże się wyjątkowo ważne, będzie wyraźne rozdzielenie stref wypoczynku i pracy. Mocno zaznaczymy też odrębność sypialni – tak, aby stały się wyłącznie miejscem relaksu.

Pomocne w tym będą zróżnicowane kolory – pobudzające w strefie dziennej, neutralne w biurze i wyciszające w części nocnej. Dobrą praktyką jest też urządzenie pomieszczeń w różnych stylach – tak, aby jak najbardziej sprzyjały skupieniu czy relaksowi.

2. Biuro w domu

Dużo uwagi poświęcimy domowym biurom. Jedni z nas będą w najbliższym czasie pracowali jeszcze zdalnie, a w innych firmach tryb ten wejdzie jako jedna z możliwych opcji na dobre. Niezależnie, czy biurem będzie oddzielne pomieszczenie, czy np. część salonu, z dużą dbałością podejdziemy do aranżacji tej przestrzeni. Postaramy się, by były wygodne i funkcjonalne. Dużą popularnością będą cieszyć się wyprofilowane krzesła, organizery i meble, które umożliwiają przechowywanie dużej ilości dokumentów. Równie istotne okaże się dobre oświetlenie: zwłaszcza lampy biurowe i stojące. Najmodniejsze będą te ze szklanymi kloszami o metalicznym wyglądzie w różnych geometrycznych kształtach. Nadadzą wnętrzu nowoczesności i sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w duchu minimalizmu, jak i industrialnych czy eklektycznych.

3. Przyroda w zasięgu ręki

Jednym z ważniejszych elementów wystroju będzie roślinność – a nawet dekoracje z motywem liści. To trend, który od kilku sezonów utrzymuje się w ścisłej czołówce. Dziś potęgowany jest silną potrzebą stworzenia prywatnej przestrzeni do relaksu.

– Obserwujemy, że wśród poszukujących mieszkania coraz więcej jest osób, które zwracają szczególną uwagę na to, by w ich przyszłym „M” znalazł się ogródek lub taras. Rynek pierwotny faktycznie daje ku temu duże możliwości. Wychodzimy tym potrzebom naprzeciw, oferując również mieszkania z dwoma tarasami po przeciwległych stronach lokum – tłumaczy Jakub Orski, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

4. Kolory, które dodają energii

Jak każdego lata będziemy poszukiwać palety kolorystycznej, która wprowadzi w nasze wnętrze nową energię. Tym razem postawimy na odświeżającą miętę i nasycony żółty. Pastele będą cieszyć się dużą popularnością zwłaszcza w sypialni, intensywne tony zaś wykorzystamy w dodatkach w salonie czy kuchni.

5. Dekoracje od polskich producentów

Na znaczeniu zyskają też projekty rodzimych twórców: zarówno w kwestii mebli, jak i dekoracji. Ostatnie miesiące przekonały nas do wspierania małych, lokalnych przedsiębiorstw. Doceniamy ich indywidualne podejście do projektów, zaangażowanie, niepowtarzalność i etyczne postępowanie. To wyraz rosnącej świadomości konsumenckiej i poczucia, że naszymi wyborami możemy mieć wpływ na otoczenie. Chcemy pomagać polskim twórcom, dlatego będziemy częściej sięgać po rękodzieło zamiast masowo produkowanych dekoracji czy plakaty wykonywane przez rodzimych artystów zamiast tych z dużych sklepów. Być może ograniczymy liczbę posiadanych przedmiotów, ale zwrócimy większą uwagę na ich trwałość, wykonanie i pochodzenie.

Dodaj komentarz