tuning ciezarowki

Akcesoria tuningowe – o jakich mowa?

Tuningowanie samochodów jest tematem niezwykle obszernym. Rynek motoryzacyjny jest bogaty w najróżniejsze ciekawe dodatki do pojazdów mechanicznych. Jedne z nich poprawiają komfort jazdy, bezpieczeństwo i moc silnika, inne zaś mają zadanie typowo estetyczne. Nie mniej jednak tuning jest bardzo popularnym hobby i pasją wśród wielu kierowców. Mimo że tuning kojarzy się raczej z samochodami osobowymi, tak wielu właścicieli firm transportowych wykorzystuje dostępne na rynku rozwiązania tuningowe w swojej flocie samochodów. Warto zatem dowiedzieć się co nieco na temat akcesoriów, które wykorzystuje się w tuningu ciężarówek.

Akcesoria do tuningu ciężarówek – na co zwrócić uwagę?

Tuning ciężarówek to tak samo rozbudowane zagadnienie, jak w przypadku samochodów osobowych. Istnieją najróżniejsze akcesoria tuningowe w Mazowieckim, które właściciele firm transportowych mogą wykorzystać. Do najpopularniejszych rozwiązań należy orurowanie samochodu ciężarowego. Polega to na dodaniu do pojazdu specjalnie wykonanych rur ze stali nierdzewnej. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Poprawia to aerodynamikę samochodu, jak też redukuje opory powietrza, co z kolei przekłada się na mniejsze spalanie paliwa. Dodatkowo orurowanie pełni funkcję estetyczną. Dodaje ono samochodowi ciężarowemu charakteru. Taki pojazd wyróżnia się na drodze względem konkurencji. Na orurowaniu można też zamontować inne akcesoria. Są to chociażby dodatkowe sygnały pneumatyczne, oświetlenie diodowe czy też halogeny. Wszystkie te elementy poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy ciężarówką w nocy.

Tuningowanie silnika ciężarowego

Orurowanie Lamebax ma wiele zalet, jednakże jeżeli chodzi o kwestie związane z tuningiem silnika to najczęściej robi się to przy pomocy komputera. Ciężarówki dysponują potężnymi silnikami, jednakże nie zawsze ta moc jest uwalniana. Dlatego niektórzy decydują się na komputerowe zwiększenie osiągów maszyny. Wiąże się to z większą mocą i mniejszym spalaniem, ale trzeba też pamiętać o tym, że taki silnik szybciej się zużywa.

Dodaj komentarz