biurko

Biurko z regulowaną wysokością – czym się kierować przy jego wyborze?

Biurko, którego wysokość można regulować, to nadal część wystroju. Jednocześnie skoro już zdecydowano się na takie rozwiązanie, to jego uniwersalność i komfort musiały być na pierwszym miejscu. Jednak co dalej? Czy ta uniwersalność wyklucza spojrzenie na wygląd aranżacji? Absolutnie nie.

Regulowana wysokość – jaki to stelaż?

Aby uzyskać efekt podnoszenia i obniżania blatu, biurko musi mieć regulowaną wysokość nóg. Biurko z regulowaną wysokością służy przede wszystkim jako mebel przynoszący więcej komfortu użytkownikom, gdy ich wzrost różni się wobec siebie. Inną opcją jest sytuacja, gdy chcą oni używać go na stojąco. Tego może wymagać branża w której pracują lub chęć zmiany pozycji działania przy komputerze.

Tu warto podkreślić zalety metalowego stelaża takiego biurka. Jest on odporniejszy niż te z innych dostępnych materiałów, a jednocześnie zazwyczaj dostępny w stonowanych kolorach. Wytrzymałość ma ogromne znaczenie, ponieważ pozwala firmie dłużej korzystać z zakupionego produktu. Co więcej, w części branż, biurka są narażone na wiele uszkodzeń, wynikających z drobnych wypadków. O ile więc uzna się, że standardem są uszkodzenia w zwykłym biurze, tak już biurko ustawione na hali, gdzie jeżdżą np. wózki widłowe to wyższy poziom zagrożenia dla mebla.

Kolory, a użyteczność

Nowoczesne meble biurowe będą wykorzystywane przede wszystkim tam, gdzie chce się poprawić efektywność pracy. Jednak wiele miejsc wymaga też spójnego stylu kolorystycznego.

Przy takich biurkach, metalowe kolory nóg i całego stelaża będą mieścić się głównie w odcieniach szarości, czerni i bieli. Tym samym warto popracować nad aranżacją mając już w głowie, jaki typ kolorów będzie do nich pasował. Najprostsza wydaje się być biel, a najtrudniejsze różne wersje szarości. Jednak są to kolory bardzo uniwersalne i łatwe do wkomponowania w całość.

W balansie między wytrzymałością, a wyglądem, wygrać powinno to, co jest ważniejsze dla danej branży. Nie ma jednego najlepszego biurka, dlatego istnieje tak szeroki wybór tych produktów.

Dodaj komentarz