wyjazd

Co zabrać ze sobą na ferie zimowe?

Ferie zimowe zbliżają się coraz większymi krokami. Dla wielu rodzin to bardzo często czas wyjazdów oraz urlopów. Niewątpliwie jak do każdego wyjazdu (bez względu na to, czy jest to wyjazd typowo rodzinny czy zorganizowany dla dzieci w ramach kolonii czy obozów) warto się odpowiednio przygotować. Stałym punktem każdej wycieczki jest skompletowanie apteczki oraz podręcznego zestawu niezbędnych kosmetyków – te dwa aspekty pozwalają zaplanować bezpieczny i komfortowy odpoczynek.

Niezbędne kosmetyki na wyjazd na ferie

Kosmetyczka spakowana na ferie powinna być dopasowana do osób, które będą z niej korzystać. Powinna zawierać niezbędne minimum, aby jednocześnie zapewnić komfort, ale nie być również zbyt dużym obciążeniem (szczególnie dla osób, które nie podróżują swoim autem, a korzystają z publicznego transportu). Niewątpliwie inne rzeczy warto wziąć ze sobą na wyjazd podróżując całą rodziną, inne dla noworodka, a jeszcze inne dla nastolatka, który wyjeżdża samodzielnie na obóz narciarski.

Zimowa aura oraz szaleństwo na śniegu sprawiają, że skóra jest często przesuszona i skłonna do podrażnień. Na wyjazd warto więc zabrać ze sobą kremy na wiatr i mróz, które są niezbędne przede wszystkim dla dzieci, których skóra jest bardzo wrażliwa. Przed każdym wyjściem na dwór (szczególnie przy temperaturach poniżej 0) warto jest posmarować twarz takim kremem, który dodatkowo ją zabezpieczy i zapobiegnie utracie nawilżenia. Oczywiste jest, że warto patrzeć na skład produktu i wybrać taki krem, który nie zawiera szkodliwych substancji. Najlepiej postawić na sprawdzone marki, gdzie jest zminimalizowane ryzyko ewentualnych alergii.

Wiele osób praktykuje zabranie ze sobą na wyjazd na ferie mniejszych i większych opakowań niektórych produktów. Mały krem nawilżający w tubce czy w słoiczku doskonale sprawdzi się w podręcznej torebce czy plecaku – dzięki temu będzie zawsze pod ręku, a warto pamiętać, że w śnieżnym szaleństwie czasem jest potrzeba, aby z niego skorzystać również w ciągu dnia. Aby ograniczyć ilość zabieranych ze sobą kosmetyków warto postawić na sprawdzone produkty, które mogą być stosowane ze sobą zamiennie. Większość tłustych kremów, które mają na celu nawilżenia i ochronę skóry twarzy można stosować ewentualnie również do rąk – dzięki temu w prosty sposób można uniknąć zbędnego bagażu.

Wśród innych produktów, które niewątpliwie warto zabrać ze sobą na ferie można wymienić niewielki płyn antybateryjny do przemycia rąk, chusteczki (zwykłe i nawilżane), a także podręczną apteczkę wyposażoną w leki na przeziębienie, biegunkę czy inne urlopowe dolegliwości oraz w zestaw plastrów. Do apteczki należy również zabrać zestaw indywidualnych leków, jeśli takowe są przyjmowane przez kogoś. Pakowanie kosmetyczki czy apteczki warto wykonywać z przygotowaną nieco wcześniej listą niezbędnych rzeczy, tak aby niczego nie zapomnieć i nie stresować się w przypadku braku jakiejś rzeczy już na wyjeździe.

Dodaj komentarz