kontener

Czym różni się kontener na śmieci od pojemnika na gruz?

Podczas prac budowlanych niezbędne jest wynajęcie kontenera. Wywóz odpadów budowlanych takich jak gruz czy inne rodzaje śmieci musi odbywać się zgodnie z procedurami, które pozwalają na sprawną i bezpieczną utylizację powstałych przy budowie odpadów, dzięki czemu wykonawca uniknie kar finansowych. 

Gdzie znaleźć właściwą wypożyczalnie kontenerów?

Pierwszym punktem całego procesu wywozu śmieci z budowy jest oczywiście znalezienie firmy która podstawi kontener na plac budowy oraz zajmie się wywozem śmieci. Ze względów logistycznych oczywiste jest to, że trzeba poszukać firmy działającej blisko terenu budowy. Firmy z łatwością można znaleźć poprzez wyszukiwarkę internetową. Przykładowo, gdy potrzebujemy znaleźć firmę działającą na terenie województwa łódzkiego, odpowiednie będzie fraza: kontener na śmieci w Łodzi.

Na rynku działa wiele firm, które oferują kontenerowy wywóz śmieci. Dlatego warto zrobić odpowiedni research i wybrać właściwą firmę oferującą najwyższej jakości usługi. Godną polecenia firmą zajmującą się wypożyczaniem kontenerów oraz ich obsługą jest firma Sawo Gruz działająca na terenie, wcześniej użytej jako przykładu, Łodzi.

Czym różni się zwykły kontener na śmieci od pojemnika na gruz?

Wywóz śmieci z budowy nie jest łatwym zadaniem, ze względu na objętość odpadów. Zwykły kontener może nie wystarczyć, by skutecznie magazynować śmieci powstałe podczas prac budowlanych. Kluczowe więc jest wybranie specjalnego pojemnika – kontenera na gruz.

Najważniejszymi cechami pojemników na gruz, wyróżniającymi je na tle zwykłych kontenerów na śmieci są: wysoka wytrzymałość mechaniczna spowodowana wykonaniem pojemnika z blachy stalowej, specjalna powłoka lub farba antykorozyjna, chroniąca kontener przed wilgocią podczas trudnych warunków atmosferycznych na budowie, wzmocnienie przy użyciu specjalnych kształtowników oraz przystosowanie ich do przewozu, co usprawnia proces wywożenia śmieci. Jak widać kontenery na gruz znacznie różnią się od kontenerów na śmieci, które możemy znaleźć pod blokiem.

Dodaj komentarz