Dlaczego warto korzystać z pomocy dietetyka?
Dietetyk to specjalista do spraw żywienia. Jego wiedza i umiejętności pozwalają na to, aby trafnie ocenić nasze złe nawyki żywieniowe, określić wszystkie problemy, przez które nie możemy schudnąć i utrzymać prawidłowej wagi, zaproponować możliwie najlepsze rozwiązania. Współpraca z dietetykiem przyniesie na pewno dobre efekty, w szczególności zapobiega wahaniom wagi.
Obecnie atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie fizyczne, psychiczne, są na wagę złota. Pozwalają nam normalnie funkcjonować, cieszyć się życiem, swobodnie poruszać. Jednocześnie prawidłowa waga, brak nadwagi, to łatwość poruszania się, brak obciążania serca, kości, mięśni i stawów.
Aby utrzymać prawidłową wagę, powinniśmy działać kompleksowo. Na pewno warto skorzystać z pomocy takiego specjalisty, jakim jest dietetyk. To właśnie jego zadaniem jest przeprowadzenie z nami wywiadu medycznego, określenie problemów, opracowanie rozwiązania, jak również wdrożenie planu żywieniowego i kontrola postępów.
Jakie kompetencje ma dietetyk?
Dietetyk to specjalista, który specjalista, który zajmuje się szeroko rozumianym żywieniem. W zakresie jego kompetencji leży również kompleksowa pomoc pacjentowi w rozwiązaniu problemów z nieodpowiednią wagą lub innymi problemami dotyczącymi chociażby trawienia. Kompleksową pomoc specjalisty dietetyka, otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.
Dietetyk, do którego się udajemy, na pewno:
– zapozna się z naszą dokumentacją medyczną,
– przeprowadzi z nami kompleksowy wywiad,
– pomoże określić nasze złe nawyki żywieniowe,
– powie nam, co robimy źle, na co powinniśmy zwrócić uwagę,
– opracuje plan żywieniowy,
– pomoże w jego realizacji,
– będzie monitorował nasze postępy.
Zobacz także: https://informacyjny24.pl/jaka-dieta-jest-odpowiednia-na-redukcje-wagi/
W jaki sposób dietetyk ustala plan żywieniowy?
Każdy z nas jest inny, wymaga więc ustalenia zupełnie innego planu. To ważne, aby trafić do specjalisty, który dokładnie to rozumie. Dobry i doświadczony dietetyk, podczas ustalania planu żywieniowego, będzie brał pod uwagę takie aspekty, jak:
– płeć i wiek pacjenta,
– choroby, dolegliwości, alergie,
– stan fizyczny,
– przyjmowane leki,
– dzienne zapotrzebowanie na energię,
– aktywność fizyczną.
Wszystko to jest bardzo ważne, gdyż pozwala dopasować diety do konkretnych potrzeb. Trudno sobie bowiem wyobrazić sytuację, w której osoba cierpiąca na nietolerancję glutenu i laktozy, będzie miała dokładnie taką samą dietę, jak osoba w pełni zdrowa, bardzo aktywna fizycznie. Rolą dietetyka jest więc rzetelna ocena potrzeb.