drzwi

Drzwi zewnętrzne – jaki model wybrać, aby zwiększyć energooszczędność domu?

Drzwi, jako pierwsze rzucają się w oczy, kiedy ktoś ogląda nasz dom. Są dopełnieniem elewacji i podkreśleniem jej charakteru. Jakie drzwi wybrać, aby ładnie się prezentowały, ale jednocześnie były energooszczędne? Czym kierować się przy wyborze?

Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać?

Dobrej jakości drzwi zewnętrzne w Wolinie powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. To zapewni im trwałość na wiele, wiele lat. Poszukując drzwi na lata, najlepiej postawić na drewno. To w pełni naturalny i biodegradowalny materiał, które elegancko się prezentuje. Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych. Jest trwały i wytrzymały. Drzwi drewniane są solidne i z powodzeniem mogą bronić dom przed niechcianymi gośćmi. Wybierając drzwi zewnętrze, warto zwrócić uwagę na klasę antywłamaniowości. Najlepiej gdy jest to klasa RC3. To oznacza, że drzwi nie sforsuje włamywacz uzbrojony w łom czy śrubokręt. Najsolidniejsze są drzwi dębowe, ale na rynku dostępne są także drzwi wykonane z sosny.

Wybierając drzwi do domu należy zwrócić uwagę na parametry cieplne. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza, jeśli zależy nam na utrzymaniu jak najwięcej ciepła w domu. Im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym drzwi są cieplejsze.

Dlaczego warto stawiać na drzwi energooszczędne?

Przez drzwi i okna tracimy aż 20% ciepła z mieszkania. Przy rosnących cenach za ogrzewanie, jest to spora strata, która przekłada się na wysokość rachunku. Chcąc mieć pewność, że w domu będzie cieplej, zamiast na drzwi przesuwne w Szczecinku, lepiej postawić na te z odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła. Dzięki temu, zyskamy ciepło w domu, a koszty jego utrzymania nie wzrosną. Drzwi wejściowe powinny charakteryzować się wysoką wodoszczelnością i dobrą odpornością na podmuchy wiatru. Istotna jest też ich minimalna przepuszczalność powietrza. Drzwi energooszczędne posiadają specjalne uszczelki w skrzydłach i ościeżnicy, aby podnieść poziom ich szczelności. Energooszczędne drzwi frontowe do domu mają zwykle próg, który wykonany jest ze specjalnego kompozytu lub z kompozytu połączonego z aluminium.

Głównym powodem montowania drzwi energooszczędnych jest oszczędzanie pieniędzy i zmniejszenie utraty ciepła w domu.

Dodaj komentarz