Elektrolity

Elektrolity tylko latem? Obalamy mity!

Elektrolity, czyli jony soli w płynach naszego ciała, są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Brak nawet jednego z tych kluczowych składników, a konkretnie sodu, potasu i magnezu, powoduje osłabienie, arytmię, nadciśnienie, omdlenia, drżenie mięśni, senność, mdłości i zaparcia. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, kiedy organizm szybko pozbywa się płynów.

Elektrolity

I zwykle latem, podczas największych upałów, udaje nam się nie zapominać o uzupełnianiu elektrolitów, jednak również w sezonie jesienno-zimowym ich równowaga może zostać zaburzona. Dzieci bardzo szybko przegrzewają się na lekcjach wychowania fizycznego czy w trakcie intensywnych treningów. Powodem nadmiernego pozbywania się płynów może być też nadmierne ogrzewanie pomieszczeń. Kolejnym czynnikiem szczególnie niebezpiecznym dla tej delikatnej równowagi jest infekcja wirusowa.

Aby pomóc młodemu organizmowi w sytuacjach niebezpiecznych dla jego zdrowia, zachęcajmy maluchy do jedzenia produktów bogatych w sód (np. płatki żytnie i kukurydziane), potas (np. owoce suszone, pomidory, banany) i magnez (np. pestki dyni, kakao, migdały), a także do picia zmineralizowanej wody czy bogatego w potas soku pomidorowego. Jeśli chcemy zyskać pewność, że dziecko przyjmuje odpowiednią ilość płynów i nie brakuje mu elektrolitów, przez cały rok warto też przygotowywać mu pyszny napój o smaku pomarańczowym Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina. Tabletki musujące Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina zawierają wszystkie niezbędne dla zdrowia elektrolity, a ich smak gwarantuje, że maluchy będą same pamiętać o uzupełnianiu niezbędnych dla zdrowia składników. Pamiętajmy o tym szczególnie w sezonie grypowym, aby wspomóc regenerację naszych podopiecznych.

Dodaj komentarz