filtr do trocin

Filtry do trocin – gdzie mają zastosowanie?

Zakłady przemysłowe, w których wykonywana jest obróbka drewna muszą walczyć z odpadami takimi jak trociny oraz różne pyły, które powstają podczas cięcia, czy też innego rodzaju obróbki drewna. W innym wypadku przebywanie w nich może być niezdrowe dla układu oddechowego. Dlatego stosuje się filtry do trocin. Gdzie się w nie zaopatrzyć i jakie są ich zastosowania?

Gdzie znajdziemy filtry do trocin?

Gdy musimy wyposażyć swoją firmę w filtry do trocin warto jest postarać się i znaleźć firmę, która jest w stanie zaoferować kompleksowy system filtracyjny, który pozwoli na skuteczny i wydajny odciąg trocin. W ten sposób można szybko przetransportować trociny w pożądane miejsce, a także zrobić to bez emisji pyłu z tego surowca.

Najczęściej takie filtry do trocin zakupimy od producentów oraz dystrybutorów, którzy oferują instalacje odpylania stosowane nie tylko w miejscach, gdzie są trociny, lecz również w zakładach przemysłowych, w których korzysta się podczas produkcji z surowców pylistych, gdyż wszelakie pyły mogą być niebezpieczne dla układu oddechowego.

Jakie zastosowanie mają filtry do trocin?

Same filtry do trocin to zaledwie część większego systemu, jakim jest odciąg do trocin. Jest to przemysłowe urządzenie, które ma na celu oczyszczanie powietrza i pomieszczenia z trocin bez generowania pyłu, który powstawał by normalnie nie tylko podczas obróbki drewna, ale też podczas transportowania surowca, jakim są trociny. W ten sposób można też szybko składować trociny, które mają wiele zastosowań i dobrze sprawdzają się na przykład podczas tworzenia pelletu, czyli ekologicznej alternatywy dla węgla w zakresie ogrzewania budynków.

Same filtry do trocin w systemie odciągu trocin odpowiadają po prostu za wyłapanie z zanieczyszczonego powietrza zabrudzeń takich jak właśnie trociny oraz inny pyły. Dzięki temu mogą one zostać szybko przetransportowane do pożądanego przez nas miejsca, a powietrze w miejscu pracy jest czystsze i bezpieczne dla pracowników, którzy nie muszą martwić się o dostęp do jak najczystszego powietrza.

Dodaj komentarz