folia babelkowa

Folia bąbelkowa – jak dobrać ją do swoich potrzeb?

Prawdopodobnie nie ma człowieka, który choćby raz w życiu nie miał w swoich rękach folii bąbelkowej. Ten plastikowy materiał wykorzystywany jest przede wszystkim do zabezpieczania przesyłek. Jakie jego rodzaje rozróżniamy? Czym jest i do czego służy folia stretch? Odpowiadamy.

Folia bąbelkowa – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Folia bąbelkowa to plastikowy, sprężysty materiał wykorzystywany do pakowania różnych przedmiotów. Jej charakterystycznym elementem są wypełnione powietrzem pęcherzyki (zwane bąbelkami), którym to właśnie zawdzięcza swoją nazwę. Ten rodzaj opakowania jest najczęściej wykorzystywany do zabezpieczania przesyłek. Dzięki swoim amortyzacyjnym właściwościom jest on w stanie skutecznie ochronić przewożone przedmioty przed zniszczeniem.

Folię pęcherzykową można zakupić w różnych formach. Arkusze mają uniwersalne zastosowanie. Mogą one służyć do pakowania towarów lub wypełniania pustej przestrzeni w kartonie. Folię bąbelkową można nabyć również w rolkach. Są one wykorzystywane do zabezpieczania większych przedmiotów. Inną formą są bąbelkowe koperty na drobiazgi. Zainteresowanych zakupem folii pęcherzykowej zachęcamy do kliknięcia we frazę folia bąbelkowa w Bielsku-Białej.

Folia stretch – czym jest i gdzie się ją wykorzystuje?

Nieco innym rodzajem zabezpieczenia towarów jest czarna folia stretch. Produkowana jest ona z liniowego polietylenu (LLDPE). Nawijana jest ona na tekturową rolkę i w tej formie trafia do sklepów. Jest to materiał, który znakomicie zabezpiecza produkty przed wilgocią oraz promieniowaniem UV. Owijanie przedmiotów jest niezwykle łatwe ze względu na jej elastyczność i rozciągliwość. Warto wiedzieć, że folia ta posiada dodatkową warstwę klejącą, która sprawia, że lepiej przylega ona do przedmiotu.

Ten rodzaj folii posiada wiele różnych zastosowań. Głównie jest ona wykorzystywana do pakowania przedmiotów – zarówno dużych, jak i małych. Jej odporność na rozerwanie oraz przyleganie do owiniętego towaru skutecznie zabezpieczają go przed uszkodzeniami. Bardzo często spotkać się z nią możemy w branży handlowej, gdzie owinięte są w nią dostawy lub produkty spożywcze.

Dodaj komentarz