wakacje w grecji

Grecja 2021 – kierunek uwielbiany przez polskich turystów

Grecja to kraj położony na południowo-wschodnim krańcu Europy, który znany jest na całym świecie z bardzo rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Trudno się temu dziwić – zarówno Grecja kontynentalna, jak i tamtejsze wysepki urzekają swoim malowniczym charakterem oraz niesamowitym ładunkiem historycznym. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej – istnieje bowiem znacznie więcej powodów, dla których turyści chętnie wracają do kraju dawnej Hellady. O jakich powodach mowa?

Wakacje w Grecji 2021 – malownicze plaże

Jednym z powodów, dla których Grecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na całym świecie jest jej malownicze położenie. Trudno znaleźć w Europie drugie tak rajskie wybrzeże, które mogłoby się pochwalić niemal białymi plażami, które w dodatku utrzymywane są we wręcz nienagannej czystości. Do tego krystalicznie czysta woda, która zachęca do codziennych kąpieli. Nie można także zapomnieć o wysokich temperaturach – te utrzymują się w granicach 30oC, dzięki czemu można mieć pewność, że jadąc na wakacje w Grecji w szczycie sezonu nabierzemy letniej opalenizny. Deszcz na greckich wysepkach to bardzo rzadki widok, dlatego też jest to zdecydowanie pewniejsza opcja niż urlop nad Bałtykiem.

Wakacje w Grecji 2021 – aromatyczne jedzenie

Kuchnia grecka uchodzi za jedną z najzdrowszych – pełno w niej świeżych ryb, warzyw i owoców dojrzewających w południowym słońcu. Choć w Polsce greckie knajpki mają się dobrze i nie brakuje w nich amatorów wyrazistych aromatów. Jednak dania serwowane na greckiej ziemi smakują diametralnie inaczej – każdy kęs to prawdziwa symfonia smaków, których nie da się odtworzyć poza granicami kraju położonego na samym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Jakich dań nie można nie spróbować spędzając wakacje na Zakynthos, Rodos, Santorini, Krecie czy Mykonos? Z pewnością trzeba zasmakować takich specjałów jak moussaka, dolmades czy gyros, które zachwycają kubki smakowe każdego smakosza.

Zobacz także: https://e-web.pl/wlochy-2021-slonce-plaze-zabawa-do-bialego-rana-i-uczta-dla-podniebienia/

Wakacje w Grecji 2021 – historyczne zabytki

Starożytna Grecja to kolebka naszej cywilizacji, dlatego też warto na własne oczy zobaczyć to, co pozostało po naszych przodkach. Greckie zabytki to prawdziwa uczta dla miłośników historii, ale nie tylko, ponieważ każdy z nas powinien czerpać ze spuścizny greckiej ziemi. Jakich zabytków nie można przegapić? Lista jest długa, jednak kilka punktów na mapie dawnej Hellady to absolutne „must see”. Wśród nich znajdują się: Akropol, Mykeny, średniowiecznie miasto na Rodos, pałac w Knossos czy klasztor w Meteorach.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Dodaj komentarz