Jedzenie z dowozem

Ile płacimy za jedzenie z dowozem i kto wydaje najwięcej?

W ubiegłym roku było to Piaseczno, gdzie średnio mieszkańcy przeznaczali 49,3 zł na jedno zamówienie. Wartość rynku dostaw jedzenia w Polsce pod koniec 2019 roku ma wynieść 6,6 mld zł, z czego zamówienia online stanowią 1,3 mld zł. Jak wynika z najnowszych danych PizzaPortal.pl, dania online najchętniej zamawiają mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Jeszcze przed rokiem na podium znajdowały się Kraków, Sopot i Wrocław.

Jedzenie z dowozem

 – Zmieniła się również kwota przeznaczana średnio na jedno zamówienie. W ubiegłym roku najwyższy koszyk zamówień odnotowaliśmy w Piasecznie i Warszawie. Dziś najwięcej na jedzenie online wydaję mieszkańcy Łomianek – 54,75 zł, Janek – 52,60 zł i Kołobrzegu – 50,59 zł. Z reguły tzw. „sypialnie” dużych miast agregują bardziej zamożnych mieszkańców i charakteryzują się wyższą wartością zamówienia – mówi Tomasz Lipiński, dyrektor marketingu PizzaPortal.pl.

Niezmienne ulubionym daniem zamawiających pozostaje pizza. Stanowi ponad połowę wszystkich zamówień bieżącego roku. Na drugim miejscu znajduje się kuchnia amerykańska – 27 proc. i arabska – 6 proc. Nadal do zamówień online konsumenci najchętniej dobierają napoje gazowane (84 proc.), soki (13 proc.) i wodę (3 proc.).

Dodaj komentarz