Nauka języka obcego

Jak nauczyć się języka obcego samemu?

Zastanawiasz się, czy możliwe jest nauczenie się języka obcego zupełnie samodzielnie? Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak, nauka języka obcego w domu z wykorzystaniem dostępnych materiałów w internecie jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy silna wola i trochę samozaparcia, a także trochę czasu, a w krótkim okresie jesteśmy w stanie nauczyć się języka obcego. Oczywiście jest to również dobra opcja pod względem ekonomicznym, albowiem wówczas oszczędzamy spore pieniądze, które musielibyśmy wydać na profesjonalny kurs nauki języka obcego.

Samodzielna nauka języka obcego – to jest możliwe!

Przede wszystkim, aby samodzielnie nauczyć się języka obcego powinniśmy korzystać z darmowych materiałów, które dostępne są w internecie. Znajdziemy tutaj zarówno materiały wideo w serwisie YouTube, jak i również różnego rodzaju materiały w postaci artykułów dostępnych na blogach. Warto również oglądać filmy i seriale obcojęzyczne z napisami, a nie z lektorem. Przede wszystkim naukę języka obcego powinniśmy zacząć od tego, aby nauczyć się kilku prostych zdań, które są związane z tym co nas interesuje, co robimy na co dzień. Dzięki temu szybko nauczymy się kilku podstawowych fraz, które są związane z naszym życiem codziennym. W początkowej fazie nauki języka obcego powinniśmy darować sobie naukę gramatyki. Przede wszystkim powinniśmy się skupiać na słownictwie i to takim, które dotyczy tematów, które nas najbardziej interesują. Gramatyka przyjdzie z czasem, albowiem sami zaczniemy zauważać pewne reguły i prawa, które rządzą konstrukcją zdań. Wówczas nauka gramatyki przyjdzie nam znacznie łatwiej, niż kiedy rozpoczęli byśmy ją na samym początku przygody z językiem obcym.

Jak uczyć się słówek?

Nauka słownictwa języka obcego może być zupełnie przyjemna, zwłaszcza jeśli w pierwszej kolejności uczymy się słówek, które są nam przydatne w dniu codziennym. Nie warto uczyć się pojedynczo słów, które są wyrwane z kontekstu. Dlatego zupełnie lepszą formą nauki słownictwa jest uczenia się całymi zdaniami. Wówczas konkretne słówka osadzone są w zdaniu, dlatego łatwiej też przyjdzie nam ich zapamiętanie.

Jak poradzić sobie z gramatyką?

Kiedy już zasób naszego słownictwa jest dość bogaty i potrafimy budować całkiem ciekawe i rozbudowane zdania, to możemy wówczas już zauważyć pewne zależności odnośnie ich konstrukcji. Dlatego na tym etapie możemy przystąpić do nauki gramatyki. Na początku najważniejsze jest odróżnienie stosowania poszczególnych czasów, natomiast różne końcówki odmiany słów możemy uczyć się w praktyce.

Dodaj komentarz