Kotły przemysłowe – jakim paliwem mogą być zasilane?

Kotły przemysłowe to rozwiązanie najczęściej stosowane przy ogrzewaniu dużych budynków takich jak szkoły, hale sportowe czy produkcyjne oraz wiele innych miejsc, gdzie stawia się na obiekty o charakterze przemysłowym. To, co charakteryzuje kotły do zastosowań przemysłowych to z pewnością ich duża moc. Sprawdzają się w wielu sytuacjach, dlatego ich zastosowanie jest tak szerokie i stają się coraz bardziej popularne w wielu dużych budynkach. Kotły przemysłowe zależnie od modelu i rodzaju kotła są zasilane różnym paliwem. Kotły stosowane w domach są najczęściej zasilane ekogroszkiem, czyli paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego, jest ono przeznaczone do produkcji energii, więc idealnie nadaje się do stosowania w kotłach. 

Paliwo dla kotła przemysłowego

Paliwo, jakiego używa się w kotle przemysłowym, to najczęściej biomasa, czyli paliwo, które w swoim składnie może mieć resztki roślinne i zwierzęce, pozyskiwane w gospodarstwach domowych oraz w leśnictwie. Biomasa to niezwykle tanie paliwo, które świetnie sprawdza się w kotłach przemysłowych, warto również podkreślić, że jest bezpieczne dla środowiska, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Kotły przemysłowe to świetne rozwiązanie również z tego powodu, że ich wydajność jest na wysokim poziomie, a oszczędność kosztów przy ich używaniu jest również na najwyższym poziomie. Kotły CO miałowe wchodzą w skład szerokiej oferty firmy Koch. Są to piece, które spełniają wszystkie kryteria ekologiczne oraz występują w klasie 5, zapewniając tym samym możliwie najwyższe spalanie paliwa. Dzięki takiemu zastosowaniu budynek bardzo szybko się nagrzewa i trzyma odpowiednią temperaturę.

Co jeszcze warto wiedzieć o kotłach przemysłowych?

Warto wspomnieć również o kotłach, których paliwem jest, miał węglowy. Takie kotły to solidne konstrukcje, przez co stają się inwestycją na wiele lat. Najnowsze kotły wyposażone są w nowoczesne sterowniki, które mogą odpowiadać nawet za zdalne sterowanie systemem.

Dodaj komentarz