Urlop w Polsce

Krajowe wyjazdy Polaków: wolimy oszczędzać czas niż środowisko

Na najczęściej wybierane kierunki oraz sposoby podróżowania po Polsce w swoim nowym raporcie spojrzał portal Triverna.pl. Autorzy prezentują w nim wyniki badania, w którym wzięło udział ponad 1,3 tys. osób z całej Polski. 

Wolimy oszczędzać czas niż środowisko

Największą popularnością wśród wypoczywających w kraju cieszą się polskie góry: Tatry, Bieszczady i Karkonosze. W badaniu jako jeden ze swoich ulubionych kierunków podróży po Polsce wskazało je aż 72% uczestników. Drugie miejsce zajęły polskie miasta (52% odpowiedzi), a trzecie – Bałtyk. Wypoczynek na nadbałtyckiej plaży zwykle wybiera 4 na 10 badanych. Dalej na liście znalazły się również jeziora i wsie.

I choć Polacy wyraźnie lubią wypoczywać na łonie natury, przyroda schodzi na dalszy plan podczas wyboru środka transportu. Aż 61% badanych decyduje się na samochód. To ponad dwa razy więcej niż odsetek osób wybierających bardziej ekologiczny pociąg. Tylko co dwudziesta osoba deklaruje, że krajowe podróże odbywa autokarem. „Na wyjazdach wolimy raczej oszczędzać czas niż środowisko” – piszą autorzy raportu.

Decyzja o spędzeniu wakacji za kółkiem wpływa również na nasze preferencje przy wyborze noclegu. Obok wyposażenia pokoju i dostępu do internetu to właśnie miejsce parkingowe jest jedną z trzech kwestii, na które zwracamy największą uwagę podczas rezerwowania hotelu. Parking przy obiekcie jest dla nas ważniejszy nawet od jego lokalizacji czy ceny.

1 comment on “Krajowe wyjazdy Polaków: wolimy oszczędzać czas niż środowisko

Dodaj komentarz