odszkodowanie za szkody gornicze

Kto może pomóc uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze?

Mieszkańcy Górnego Śląska zdecydowanie mogą być dumni ze swojego regionu, który słynie między innymi z wielu kopalni i co za tym idzie bardzo bogatych tradycji górniczych. Jak jednak wiadomo działanie kopalni może sprawić, że powstaną szkody górnicze. Co zrobić w takiej sytuacji, by uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze, kto może nam w tym pomóc i jak wygląda cały ten proces?

Odszkodowanie za szkody górnicze – kto może nam pomóc?

Oczywiście, nie ma problemu z tym, by samodzielnie uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze. Po co jednak zajmować się tym samemu, jeśli możemy skorzystać z pomocy oferowanej przez profesjonalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy i wiedzą, jak powinna wyglądać walka o odszkodowanie za szkody górnicze oraz jak je uzyskać.

Osoby potrzebujące pomocy w takim zakresie, które nie wiedzą jak naprawić szkody górnicze powinny zwrócić się do firmy Kompensata. Jest to przedsiębiorstwo, które od lat pomaga uzyskiwać odszkodowania w różnych sytuacjach, a z racji na to, że działa na Górnym Śląsku jedną z jego specjalizacji są właśnie szkody górnicze, na które największa szansa występuje właśnie w tym rejonie Polski.

Jak wygląda uzyskiwanie odszkodowania za szkody górnicze?

Aby dowiedzieć się, czy mamy prawo do walki o odszkodowanie za szkody górnicze, wpierw musimy upewnić się, że istnieją ku temu przesłanki. Musi więc istnieć rzeczywista szkoda, a jej powstanie musi być powiązanie związkiem przyczynowo-skutkowym z działaniem zakładu górniczego znajdującego się w naszej okolicy. Jeśli takie przesłanki występują to będziemy mogli skutecznie walczyć o odszkodowanie.

Do odszkodowania trzeba przede wszystkim zgłosić wniosek w odpowiednim momencie. Przedawnienie szkód górniczych następuje obecnie po 5 latach od dowiedzenia się o wyrządzonych szkodach. Dlatego warto działać szybko, szczególnie, że w ciągu pierwszych 30 dni kopalnia może iść z nami na ugodę. Po upływie tego terminu musimy już zdać się na postępowanie sądowe.

Dodaj komentarz