lozyska kulkowe

Łożyska kulkowe jednorzędowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Spośród wszystkich typów łożysk, które istnieją na świecie łożyska kulkowe jednorzędowe są tymi, które spotkamy najczęściej lub przynajmniej należą do jednych z kilku najpopularniejszych wyborów w przeróżnych maszynach. Gdzie dokładnie znajdują one zastosowanie i gdzie są dostępne łożyska kulkowe jednorzędowe?

Gdzie dostępne są łożyska kulkowe jednorzędowe?

Produkty takie jak łożyska kulkowe jednorzędowe znajdują się głównie w ofertach dobrych sklepów dla majsterkowiczów, czy też różnego rodzaju hurtowni części służących do budowy maszyn, gdyż właśnie to jest głównym zastosowaniem dla łożysk kulkowych jednorzędowych. Świetnie sprawdzają się one w wielu maszynach i konstrukcjach.

Jednym z najlepszych miejsc, gdzie dostaniemy dobre łożyska kulkowe jednorzędowe jest hurtownia łożysk Tech-Mech. Jej specjalizacją są przede wszystkim łożyska nierdzewne, które są przystosowane do pracy w trudnych warunkach, gdzie mogłaby pojawić się korozja, gdyby nie odpowiednie zabezpieczenie.

Typy łożysk kulkowych

Łożyska kulkowe jednorzędowe to zaledwie jeden z wielu typów łożysk kulkowych. Są one najprostszym z nich i przez to właśnie korzysta się z nich najczęściej. Poza nimi spotkamy jednak także łożyska wahliwe, które są dużo sztywniejsze, łożyska skośne, które są przeznaczone do układów wielokrotnych bądź zdwojonych, łożyska kulkowe samonastawne, których używa się z kolei w maszynach budowlanych i rolniczych, a także łożyska oporowe, które przyjmują duże siły osiowe i dlatego są one nazywane łożyskami wzdłużnymi.

Zastosowania łożysk kulkowych jednorzędowych

Łożyska kulkowe jednorzędowe zwane też zwykłymi są niezwykle uniwersalne, dzięki czemu można je stosować w wielu maszynach. Dobrze znoszą one obciążenia poprzeczne i wzdłużne, a także można używać ich w różnych temperaturach. Ponadto łożyska kulkowe jednorzędowe są bardzo łatwo dostępne. Miejsca, w których je spotkamy to na przykład silnik, czy też układ rozrządu w samochodzie osobowym.

Dodaj komentarz