wybor materaca

Materace przeciwodleżynowe. Dlaczego pomagają w profilaktyce odleżyn?

Opieka nad osobą leżącą, zarówno dzieckiem, jak również seniorem, wymaga przede wszystkim cierpliwości, ale również posiadanie odpowiedniego sprzętu medycznego oraz środków do pielęgnacji ciała. Odleżyny są stanem bardzo niebezpiecznym dla organizmu i mogą powodować różnego rodzaju konsekwencje. Przede wszystkim zajść są trudne w leczeniu. Warto więc postawić na profilaktykę, która obejmuje między innymi stosowane dobrego, dopasowanego do potrzeb materaca przeciwodleżynowego.

Coraz częściej osoby, które zajmują się opieką nad osobą leżącą, a także osobami które są na przykład po operacjach, w trakcie rekonwalescencji, inwestują w nowoczesny sprzęt medyczny. Zadaniem sprzętu medycznego jest kontrolowanie stanu pacjenta, jak również ułatwienie opieki nad nim. Zwłaszcza w warunkach domowych, gdy nie mamy dostępu do profesjonalnej wiedzy medycznej, często również opiekujemy się osobami sami, zakup sprzętu jest właściwym rozwiązaniem.

Materace przeciwodleżynowe to jeden z tych produktów, który powinniśmy posiadać, aby uniknąć powstawania odleżyn, które są stanem bardzo niebezpiecznym dla organizmu, zagrażać zarówno życiu, jak również zdrowiu osoby leżącej. Profilaktyka odleżyn jest niezwykle ważna i obejmuje wiele czynności począwszy od skutecznej i systematycznej pielęgnacji, masażu, jak również właśnie zmiany pozycji ciała. Warto odwiedzić profesjonalny sklep medyczny na przykład Ortmed https://www.ortmed.pl/, gdzie zakupimy wszystko to, co jest nam potrzebne.

Co to jest materac przeciwodleżynowy?

Materac przeciwodleżynowy to specjalistyczny materac stosowany w opiece medycznej, szczególnie u osób, które są zagrożone lub mają już odleżyny. Jest zaprojektowany w taki sposób, aby zmniejszyć nacisk na ciało pacjenta i zapobiec powstawaniu odleżyn. Materac ten posiada specjalne komory, które wypełnione są powietrzem lub żelowym wkładem, co umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru ciała pacjenta. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia tkanek skórnych, które może wystąpić w wyniku długotrwałego ucisku na jednym miejscu. Materac przeciwodleżynowy również pomaga w utrzymaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co jest istotne dla utrzymania zdrowej skóry.

Jak działa materac przeciwodleżynowy?

Działanie materaca polega na redukcji nacisku i tarcia, minimalizując tym samym ryzyko powstawania odleżyn u osób, które są w pozycji leżącej przez dłuższy czas. Oczywiście materac musi być dopasowany do wzrostu i ciężaru osoby, która na nim leży.

Dodaj komentarz