Motoserwis – jak wybrać najlepszy?

Oddanie motocykla do warsztatu budzi u części właścicieli pewne obawy. Wiele się słyszy o przypadkach zarysowania lub uszkodzenia elementów pojazdu, za które nieuczciwi mechanicy nie chcą brać odpowiedzialności. Jak zatem wybrać najlepszy serwis? Podpowiadamy.

Motoserwis – na co zwracać uwagę?

Pewną wskazówką podczas wyboru serwisu motocyklowego może być doświadczenie – własne bądź znajomych. Często jednak zdarza się, że z pewnych powodów trzeba zaryzykować i zaufać niesprawdzonemu warsztatowi. Często przy tej okazji motocykliści sugerują się opiniami użytkowników Google lub wpisami na forach motocyklowych. Niestety, również tu można spotkać się z rozczarowaniem. Na całe szczęście motoserwis w Opalenicy cieszy się tylko dobrą opinią.

Decydując się na pozostawienie motocykla w danym warsztacie, należy dokładnie obejrzeć jego siedzibę. Jeśli jest to profesjonalny budynek z kilkoma stanowiskami serwisowymi, nasze zaufanie może wzrosnąć. Jeśli zaniedbana szopa lub przydomowy garaż, lepiej sobie darować.

Dobry motoserwis – ważne wskazówki

Jeśli właściciel zakładu utrzymuje się wyłącznie z mechaniki pojazdowej, oznacza to, że zdobył prawdziwe zaufanie rynku. Jeżeli natomiast osoba podająca się za mechanika, to dorabiający sobie wieczorami, z pełnym szacunkiem, fryzjer, ewentualne wątpliwości są jak najbardziej na miejscu.

Oceniając serwis motocykli w Opalenicy, warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Im pełniejsze, tym lepiej. Łożysko toczne koła będzie w takiej sytuacji wyciskane w prasie, a nie młotkiem na pieńku. Warto przekonać się, czy osoba zarządzająca warsztatem to rzeczowy fachowiec. Jeśli potrafi technicznym, ale zrozumiałym językiem opowiedzieć o stanie pojazdu i ewentualnych działaniach przy nim – oceniamy go pozytywnie. Gdy jednak rozmowa będzie wypełniona okrągłymi zdaniami akwizytora, należy szukać gdzie indziej.

Mechanicy dzielą się na rutyniarzy i badaczy. Ci pierwsi, spotykając się z wyzwaniem, podążają utartymi drogami. Widząc sportową Yamahę, automatycznie zamawiają koła zębate drugiego biegu wraz z wodzikiem. Drudzy wolą zawsze zacząć od rozpoznania problemu. Jeśli w rozmowie z mechanikiem, zaraz po „dzień dobry”, pada diagnoza dotycząca stanu pojazdu, warto poszukać innego warsztatu.

Dodaj komentarz