czyste powietrze

Najbardziej popularne oczyszczacze powietrza – Ranking 2022

Polska to kraj, który już od lat zajmuje czołowe miejsca w niechlubnym rankingu najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej. Niestety Polska jest krajem w którym węgiel to wciąż najpopularniejsze źródło energii, a rozwój technologiczny i stały wzrost liczby samochodów poruszających się po polskich miastach i wsiach, nie pomaga jeśli chodzi o zanieczyszczeniu powietrza.

Zanieczyszczone powietrze to nie tylko brzydki zapach, ale również ogromna szkodliwość dla organizmu ludzkiego. Z zanieczyszczonym powietrzem możemy skutecznie walczyć we własnym domu, korzystając z najlepszych oczyszczaczy powietrza.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza do domu i czy w ogóle nas na to stać?

Czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Kupując oczyszczacz powietrza warto postawić sobie kilka pytań zanim podejmiemy ostateczną decyzję:

  • po pierwsze jaka jest powierzchnia pomieszczenia w którym umieścimy oczyszczacz powietrza

  • po drugie na usuwaniu jakich zanieczyszczeń nam najbardziej zależy

  • po trzecie jakie funkcje nas interesują

  • po czwarte jakim dysponujemy budżetem

Te kilka pytań powinno ułatwić nam na wybór. Ostanie pytanie ograniczy nam możliwości, ponieważ jeśli spodziewamy się że dobrej jakości urządzenie kupimy za 500 zł ogromnie się zawiedziemy, choć pocieszające jest to, że oczyszczacz powietrza w niskiej cenie, nie jest trudno znaleźć jednak ta niska cena zaczynać się będzie od 1000 zł wzwyż.

Oczyszczacz powietrza w niskiej cenie- TOP 3

Skoro tyle powiedzieliśmy już o cenie w naszym rankingu skupimy się właśnie na tej kwestii, nie zapominając przy tym o bardzo dobrych parametrach.

  • Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z nawilżaczem- zaczniemy dość przewrotnie, ponieważ nie jest to najtańszy model w naszym TOP3, ale nie sposób było go nie umieścić na pierwszym miejscu w rankingu. Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z funkcją nawilżanie jest niezwykle skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń, a także niwelowaniu wirusów, bakterii, grzybów, czy alergenów. Dodatkowo posiada także funkcjię nawilżenia, czyli to zdecydowanie urządzenie 3w1: oczyszczacz, jonizuje i nawilża. Nadaje się do średnich pomieszczeń nieprzekraczających 48 m2. Posiada 4 czujniki, 4 tryby pracy oraz 5 wskaźników, może pracować samodzielnie, czego nie utrudnia funkcja nawilżania, ze względu na duży pojemnik na wodę, której nie ma potrzeby ciągle uzupełniać. Posiada blokadę rodzicielską, pracuje bardzo cicho, w trybie niskim nie przekraczając 19 dB. W profesjonalnym sklepie online kupimy Sharp KC-A60EUW oczyszczacz 3 w 1 za ok. 2299 zł

  • Vestfrost VP-A1Z40WH- zdecydowanie, jest to oczyszczacz powietrza w niskiej cenie, przy czym jego parametry, choć nieco słabsze w kwestii czujników i trybów pracy niż w przypadku Sharp KC-A60EUW , wciąż bardzo dobre. Sprawdzi się na powierzchni nieprzekraczającej 48 m2, filtruje powietrze przy pomocy filtra wstępnego, węglowego HEPA, lampy UV oraz jonizatora powietrza. Pracuje cicho, nadaje się do sypiali i pokoju dziecięcego, a jego dodatkową zaletą jest aplikacji mobilna. Koszt urządzenia to 1500 zł.

  • Coway Mini Storm- filtrujący powietrze wieloetapowo i wielostrumieniowo, oczyszczacz powietrza do pomieszczeń nie większych niż 50 m2. Posiada 4 tryby pracy oraz 2 czujniki, informuje o stanie jakości powietrza oraz konieczności wymiany filtrów. Rekomendowany jako produkt dla alergików, a także posiadający certyfikat PZH. Cena Coway Mini Storm wynosi 1499 zł.

Jak widać w naszym TOP3 znalazły się oczyszczacze do średnich powierzchni, które śmiało można określić mianem oczyszczaczy powietrza w niskiej cenie, ale o bardzo dobrych parametrach.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz