Podróż do Emilia Romania

Niezapomniana podróż rowerem po włoskim regionie Emilia Romagna

Emilia Romagna jest idealnym regionem dla rowerzystów, dzięki cechom geograficznym. Większość terytorium leży na równinie przez co region ten oferuje zarówno międzynarodową trasę rowerową dla profesjonalistów, jak i normalną ścieżkę rowerową dla turystów. Od Ferrary, Bolonii do wybrzeża i rejonu Apeninów możesz odkrywać miejsca idealne na jazdę na rowerze. Miejsca te są najlepiej przystosowane do takich wycieczek i gwarantują niezapomniane widoki. Ponadto Emilia Romagna to kraina czterech dużych tras turystycznych, które łączą się z wielkimi europejskimi torami (Eurovelo). Dwie z tych 4 tras rowerowych przecinają także cały region: trasa Vento i Ciclovia del Sole. Ciclovia del Sole z Werony do Florencji to międzynarodowa trasa z przylądka na Maltę: rozwija się na 650 km i obejmuje 4 regiony włoskie (Wenecja Euganejska, Emilia Romagna, Lombardia, Toskania). Otwarta zostanie w czerwcu 2020 r.

Ferrara, europejskie miasto rowerowe

Miasto Ferrara może się pochwalić niezrównanym rekordem, również wyróżnionym przez międzynarodowy portal turystyczny Skyscanner. To renesansowe miasto ma największą liczbę rowerów na jednego mieszkańca we Włoszech (100 000 rowerów dla 135 000 mieszkańców) i jest zdecydowanie jednym z miast europejskich, które można zobaczyć na rowerze. Między innymi dlatego Ferrara może słusznie nosić tytuł „miasta rowerów”. Ale drogi rowerowe Ferrary nie zatrzymują się na ścieżkach zabytkowego centrum; w rzeczywistości istnieje wiele tras, które przecinają terytorium Ferrary, aż do morza i Parku Delty Padu według różnych stopni trudności.

Łatwa jazda na rowerze – przygotuj się i jedź! Bolonia i Rimini – stacje rowerowe

Bolonia oprócz wielu tras miejskich jest pierwszym włoskim miastem, które może pochwalić się dedykowaną stacją rowerową w pobliżu dworca autobusowego i zaledwie 300 metrów od dworca kolejowego. To doskonałe miejsce startowe dla tych, którzy chcą zwiedzać miasto na dwóch kołach. Obecnie Bologna Bike Station „Dynamo”, obejmuje między innymi strzeżony parking, wyposażony warsztat i wykwalifikowany personel do wszystkich rodzajów napraw rowerów. Ponadto zainteresowani turyści znajdą przydatne informacje na temat tras i możliwości rezerwacji wycieczek po mieście. Bolonia może również pochwalić się specjalną Rowerową Drogą Obwodową – ta specjalna obwodnica obejmuje trasę rowerową o długości 8,4 km, z których 5 jest zacienionych przez drzewa. Pod koniec 2019 roku zostanie otwarta nowa stacja rowerowa
w Rimini. Lokalizacja, także w tym przypadku sąsiaduje ze stacją kolejową miasta, aby zachęcić do korzystania z rowerów i zwiedzania miasta na dwóch kołach.

Terrabici: hotele dla rowerzystów

Od 2014 r. 43 hotele specjalizujące się w turystyce rowerowej i zebrane w regionalnym konsorcjum Terrabici, zaczęły promować Emilię Romagna jako miejsce docelowe dla rowerzystów, prezentując wyjątkową ofertę dla miłośników dwóch kółek. Usługi Terrabici obejmują od przechowywania rowerów po pomoc techniczną, od masaży po spersonalizowane menu dla sportowców. Na Riwierze znajduje się już około dwudziestu klubów specjalizujących się w turystyce rowerowej, sto hoteli rowerowych oraz hotele z usługami dla rowerzystów. Wśród miejscowości Riwiery, znajduje się Cesenatico, które oprócz hoteli Bike&Beach ma nowe stowarzyszenie Giro Hotels, które koncentruje się głównie na potrzebach międzynarodowych turystów. Ponadto w Rimini działa klub Bike Hotels, który obejmuje hotele trzy- i czterogwiazdkowe, które oferują między innymi usługę wynajmu ze specjalnym bezpłatnym numerem, aby zapewnić pomoc rowerzystom w razie awarii lub złej pogody. Dodatkowo w Bike Hotels w Cattolica jest w sumie 700 pokoi, a stowarzyszenie oferuje specjalne pakiety wakacyjne i trasy (łącznie 35), które ukazują piękno regionu i wzgórz Romagna wraz z doskonałością jego jedzenia i wina.

Jeśli więc jesteś fanem odkrywania nowych, pięknych zakątków Włoch na rowerze – nie czekaj! Zaplanuj swoją wycieczkę po Emilia Romania i skorzystaj z dogodności rowerowych, jakie oferuje region.

Dodaj komentarz