wyposazenie ogrodniczki

Niezbędnik ogrodniczki

Możliwość korzystania z własnych zbiorów owoców, warzyw czy ziół to prawdziwa radość dla każdego ogrodnika. Pachnące pomidory, jabłka czy kiście winogrona to niezwykła uczta dla całej rodziny. Aby je sprawnie zebrać warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, które pomogą nam szybko i bez wysiłku napełnić ogrodowy kosz.

Kuchnia pełna ziół z własnego zielnika – przydadzą się uniwersalne nożyczki ogrodowe

Uprawa ziół nie wymaga zbyt wielkiego nakładu pracy i jest stosunkowo prosta. Osoby, które zakładają domowe zielniki wiedzą, że zioła z własnej uprawy smakują najlepiej. Najpopularniejsze to: tymianek, rozmaryn, melisa, mięta, bazylia czy oregano. Wybór jest znacznie większy, a ograniczony jest jedynie naszymi potrzebami i ilością miejsca. Niezależnie od tego czy prowadzimy zielnik w domu, na balkonie czy w ogródku to warto zaopatrzyć się w uniwersalne nożyczki ogrodowe, które pomogą nam w zbiorze ziół. Niekwestionowanym liderem jest w tym przypadku firma Fiskars, która ma w swojej ofercie wysokiej jakości uniwersalne nożyczki ogrodowe, wykonane ze stali nierdzewnej, co wpływa na ich trwałość. Dolne ostrze jest ząbkowane by zachować większą kontrolę cięcia. Nożyczki mają bardzo wygodne rączki, o odpowiednim kształcie ułatwiające naturalną pracę dłoni. Sprawdzą się również w przycinaniu kwiatów czy innych roślin w naszych ogrodach.

Czas na własne warzywa – użyj sekatora lub nożyczki ogrodowe

Zbieranie warzyw z krzaków, takich jak pomidory czy ogórki może być czasem kłopotliwe. Szczególnie ogórki potrafią rosnąć na dość grubych łodygach i być problematyczne oraz mało komfortowe w zbieraniu. Podobnie pomidory, jeśli chcemy zbierać jednocześnie całe kiście. W takiej sytuacji  z pomocą przychodzi mały, lekki sekator nożycowy np. model P44Fingerloop z charakterystycznym kształtem rączki chroniącej dłonie podczas pracy. Doskonale sprawdzą się również nożyczki SP13 SolidTM, wyposażone w precyzyjne ostrza idealne do pracy w trudno dostępnych miejscach. Kiedy sezon wegetacyjny zbliża się ku końcowi, można obciąć największe liście na krzakach. Wówczas pomidory będą miały więcej światła i szybciej dojrzeją.

Jeśli winobranie to tylko z sekatorem

Zrywanie kiści winogrona może być prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie duże, soczyste grona mają dość grube łodygi. Nie ma potrzeby siłować się z nimi – wystarczy zaopatrzyć się w mały, ostry sekator np. PX94 PowerGearTMX L z mechanizmem zwiększającym siłę cięcia oraz obrotową rączką, który z pewnością przyda się również do pielęgnacji całych krzewów winorośli, które trzeba regularnie przycinać.

Jabłka na wysokości – zbierak do owoców w akcji

Czasem przy zbiorze jabłek pojawia się problem, jak dostać się do soczystego owoca, który znajduje się na wysokiej gałęzi, poza naszym zasięgiem. Gdy skorzystanie z drabiny nie jest wystarczające wówczas z pomocą może przyjść zbierak do owoców Fiskars, złożony z bawełnianego, wytrzymałego woreczka zamocowanego na ramie. Taki zbierak może być używany z sekatorem uniwersalnym Żyrafa model długi UP84.

Stół przybrany ciętymi kwiatami – postaw na sekator do kwiatów

Przysłowiową wisienką na torcie podczas przygotowania posiłku w ogrodzie czy na tarasie będzie przystrojenie stołu bukietem ciętych kwiatów z ogrodu. Do takiej aranżacji doskonale pasują róże. Aby szybko stworzyć piękny bukiet z róż i się przy tym nie pokłóć kolcami warto zaopatrzyć się w nowy sekator do kwiatów SP14 SolidTM, który posiada specjalne otwory do czyszczenia łodygi z liści i kolców. W przygotowaniu bukietów sprawdzą się również nożyczki do przycinania roślin i kwiatów, jak np. model SP15 SolidTM. Są wygodne w użyciu dzięki rączce pokrytej powłoką SoftgripTM.

Dodaj komentarz