obrobka metali

Obróbka metali – jakie są dostępne metody?

Metal podobnie jak wiele innych materiałów, aby był jak najbardziej użyteczny wymaga obróbki, która pozwoli na zmianę jego kształtu, a także jego właściwości i parametrów. Jakie jednak metody obróbki metali spotkamy, na czym one polegają i gdzie można je wykonać?

Jak znaleźć firmę, która specjalizuje się w obróbce metali?

Aby znaleźć firmę, której specjalizacją jest obróbka metali w Wejherowie najprościej jest po prostu poszukać takowej z pomocą internetu. Tylko ten sposób daje 100% szans na to, że szybko uda nam się znaleźć takową firmę i będziemy mogli dokładnie zapoznać się z jej ofertą i dowiedzieć się jakie rodzaje obróbki metali ona oferuje.

W przeglądarce internetowej można natrafić na ofertę firmy Mejer Pol Jarosław Mejer. Jest to przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w obróbce metali na wiele przeróżnych sposobów tak, by zmieniać ich kształt i wymiary, a także w celu zmiany właściwości chemicznych oraz fizycznych metalu oraz stopów metali.

Jakie są metody obróbki metali?

Można wyróżnić trzy główne metody obróbki metali. Mowa tu o obróbce mechanicznej, cieplnej oraz chemicznej. Istnieją również metody cieplno-chemiczne. Obróbka mechaniczna polega przede wszystkim na zmianie wymiarów, kształtu, czy też chropowatości metalu. Zaliczamy do niej frezowanie, wiercenie, dłutowanie, gięcie, walcowanie, kucie, tłoczenie, czy też ciągnienie.

Obróbka cieplna ma na celu wykorzystać elementy plastyczne metalu tak, by łatwiej można było go uformować, a do tego pozwala na zmianę jego właściwości fizycznych oraz chemicznych. Przykłady obróbki cieplnej to na przykład przesycanie, stabilizowanie, hartowanie bądź wyżarzanie.

Obróbka chemiczna polega przede wszystkim na oddziaływaniu na powierzchnię metalu w celu stworzenia na niej powłoki ochronnej. Taka powłoka może być na przykład antykorozyjna, czy też poprawiać odporność metalu na uszkodzenia mechaniczne. Powłoki są na przykład niklowe, bądź niklowo-chromowane, czy też miedziowo-niklowo-chromowe.

Dodaj komentarz