Odkryj nieznane z Garmin® Overlander, nową nawigacją samochodową dla poszukiwaczy przygód

Garmin zaprezentował dzisiaj nawigację Overlanderä dedykowaną entuzjastom jazdy terenowej i szeroko rozumianego off-roadu. Niezależnie od tego, czy odkrywasz podmiejskie leśne drogi, czy uczestniczysz w rajdzie przeprawowym daleko od cywilizacji, Overlander zapewni ci wskazówki krok po kroku. Dzięki danym i mapom Garmin, można skorzystać z informacji o drogach i bezdrożach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki, a także użyć niezwykle dokładnej mapy Tracks4Africa zawierającej punkty użyteczności publicznej oraz sieć dróg na całym kontynencie afrykańskim. Podróżnicy mogą łatwo przełączać się na załadowane fabrycznie mapy topograficzne, by wyznaczyć trasę po bezdrożach. Nawigacja ma mocną konstrukcję oraz 7-calowy, kolorowy, dotykowy ekran. Można skorzystać także z dedykowanych globtroterom funkcji, takich jak iOverlander™ – zintegrowanej bazy danych punktów użyteczności publicznej, danych o miejscach do obozowania oraz kempingach zebranych przez ACSI, Campercontact i Trailer’s PARK. Dzięki niej znacznie łatwiej znaleźć miejsce na nocleg, polowanie czy wędkowanie, niezależnie od miejsca pobytu. Nawet bez zasięgu sieci komórkowej!

„To, co odróżnia nawigację Garmin Overlander od innych, to możliwość ucieczki od codziennego, nowoczesnego życia i wyznaczenia unikalnej trasy przez oddalone od cywilizacji obszary, które inaczej trudno byłoby eksplorować.” – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży – „Overlander korzysta z systemu, który pozwala podróżnikom planować swoje podróże na komputerze lub w telefonie, a potem automatycznie synchronizować je z nawigacją samochodową. To wyjątkowe rozwiązanie, bez porównania do innych urządzeń na rynku. Dzięki temu można używać doskonałych fabrycznie załadowanych map, lub pobierać na urządzenie mapy dodatkowych obszarów, co oferuje niesamowite możliwości podczas jazdy terenowej.”

Podróżując, pozostań w kontakcie – nawet gdy jesteś za granicą, na bezdrożach lub odludziu. Wystarczy połączyć nawigację Overlander z komunikatorem satelitarnym1 Garmin inReach® i możesz korzystać z wiadomości tekstowych czy wysyłać komunikaty SOS w razie nagłych, nieprzewidzianych sytuacji.

Dzięki możliwości wyznaczania personalizowanych tras, bazujących na wadze i rozmiarach pojazdu, Overlander ułatwia dotarcie do celu. Dodatkowo, nawigacja ma wskaźniki przechyłu bocznego i nachylenia stoku, które są niezwykle przydatne podczas pokonywania dróg górskich lub przejazdów po kamienistych szlakach. Ponadto, wbudowane czujniki, takie jak cyfrowy kompas i wysokościomierz barometryczny zawsze pomogą utrzymać odpowiedni kurs, co jest szczególnie istotne podczas długich rajdów przeprawowych trwających nawet wiele tygodni.

Aplikacja Garmin Explore™ pozwala dodatkowo wzbogacić swoje offroadowe przygody. Po ściągnięciu aplikacji na kompatybilnego smartfona, użytkownik może bezprzewodowo zsynchronizować trasy warte powtórzenia, trasy widokowe oraz punkty na trasie pomiędzy smartfonem, nawigacją i komputerem.

Overlander został zaprojektowany tak, aby spełnić oczekiwania entuzjastów jazdy terenowej. Niezawodny i odporny nawet w trudnych warunkach, pomaga wyznaczyć trasę także w miejscach, gdzie drogi i szlaki są niemal niedostępne. Współpraca z systemami GPS, Galileo i Glonass pozwala na bardzo dokładne wyznaczenie pozycji, nawet w trudnym terenie. Urządzenie można zamocować na uchwycie magnetycznym z przyssawką lub na adapterze RAM. Nawigacja dostępna jest w sugerowanej cenie detalicznej 699,99 euro.

Nawigacja Garmin Overlander to najnowsze urządzenia Garmin dedykowane rynkowi motoryzacyjnemu. Marka Garmin to wiodący światowy producent systemów nawigacyjnych dla samochodów, motocykli, a także ciężarówek. Przyjazne użytkownikowi rozwiązania nawigacyjne posiadają innowacyjne funkcje, pozwalające zaoszczędzić czas i paliwo oraz świetnie sprawdzające się w codziennym użytkowaniu.


1Sprzedawane osobno, niezbędna subskrypcja usługi satelitarnej.

Dodaj komentarz