okulistyka

Okulista na NFZ — kiedy należy udać się do niego na wizytę?

Zauważyłeś, że od jakiegoś czasu mrużysz oczy, jeszcze do niedawna wyraziste kształty stały się rozmazane, masz problem z czytaniem? Być może twoje oczy są po prostu zaczerwienione, swędzą, pieką, a wszystkim dolegliwościom towarzyszy ból głowy? To tylko kilka oznak tego, że czas umówić się na wizytę do okulisty i zaczerpnąć profesjonalnego doradztwa w zakresie własnego zdrowia.

Profilaktyka, zamiast leczenia

Najlepszym sposobem na zdrowe oczy są regularne, systematyczne wizyty u okulisty. Przyjmuje się, że na badania okulistyczne należy wybrać się przynajmniej raz na dwa lata. Jeśli występują już jakieś dolegliwości i problemy zdrowotne, częstotliwość wizyt może się zwiększyć nawet do kilku w ciągu roku. Z jakimi problemami należy zgłosić się do okulisty? Są to przykłady klasyczne, ale i te bardziej nietypowe, które niekoniecznie od razu kojarzą się z potrzebą udania się do specjalisty, takiego jak okulista w Poznaniu NFZ. Jego gabinet należy odwiedzić, gdy pogorszeniu ulegnie ostrość wzroku, pojawi się światłowstręt, częste mruganie, łzawienie, pieczenie, świąd, uczucie piasku w oku, przekrwienie oczu, bóle oczodołów, częste i nieustające bóle głowy.

Jacy pacjenci powinni odwiedzać okulistę częściej?

Z pewnością u okulisty regularnie powinni pojawiać się pacjenci znajdujący się w podwyższonej grupie ryzyka. Należą do niej osoby, które już borykają się z najróżniejszymi problemami i dolegliwościami oraz wadami wzroku. To także osoby, u których występuje wysokie ryzyko zachorowania na jaskrę i zaćmę. Należy również wspomnieć o pacjentach z chorobami układu nerwowego, ponieważ mogą one mieć związek ze wzrokiem. To samo tyczy się cukrzyków, ponieważ są oni bardziej podatni na choroby oczu. Należy również wymienić osoby starsze. Już po 40. roku życia wzrok może ulec znacznemu pogorszeniu, dlatego warto zgłosić się do Oftalmus NSPZOZ po profesjonalną pomoc, by dowiedzieć się, czy potrzebna jest specjalistyczna interwencja, czy wystarczy przepisanie zwiększających komfort widzenia okularów korekcyjnych.

Dodaj komentarz