metalowe szafy

Osprzęt do szaf metalowych – przegląd rozwiązań

Szafy metalowe wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Bardzo często przechowywane są w nich drogie i ważne lub delikatne urządzenia, a także dokumenty. Nierzadko mieści się w nich cała aparatura i oprzyrządowanie instalacji i systemów sterujących. Ze względu na różnorodność aplikacji i środowisk, w jakich tego typu wyposażenie jest wykorzystywane, osprzęt do szaf metalowych obejmuje szeroką gamę różnego typu produktów. O jakich elementach mowa? Podpowiadamy. 

Osprzęt do szaf metalowych – w jakim celu się go wykorzystuje?

Osprzęt do szaf metalowych umożliwia najlepsze dopasowanie szafy do jej przeznaczenia. Pozwala również na rozbudowę i zwiększenie możliwości wykorzystania tego typu mebli. Z tego powodu są one doceniane przez szerokie grono odbiorców. Możliwość łatwej rozbudowy sprawia, że szafy metalowe wykorzystywane są w wielu branżach, np. do przechowywania różnego typu elementów, jednak najczęściej umieszczana jest w nich cała instalacja elektryczna, systemy ochrony kabli, koryta grzebieniowe, przepustnice czy różnego rodzaju przyłącza. 

Osprzęt do szaf metalowych – jakie wyroby obejmuje?

Osprzęt do szaf metalowych to między innymi zamki do szaf metalowych. Występują one w wersji regulowanej, z różnymi wkładkami, np. obrotową lub patentową. Do elementów osprzętu szaf metalowych można zaliczyć także uchwyty obrotowe baskwilie płaskie i okrągłe, a także szeroką gamę rygli. 

Wybierając osprzęt do szaf metalowych, warto zwrócić uwagę czy wyroby te pochodzą od certyfikowanych producentów i czy charakteryzują się odpowiednią jakością. Powinny mieć certyfikat jakości ISO 9001. Muszą być wykonane z najwyższej klasy materiałów, takich jak stal chromowana czy PA. 

Do osprzętu szaf metalowych zaliczamy również szeroką gamę zawiasów – zarówno tych przeznaczonych do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz, spawalniczych czy do przykręcania, a także uszczelki wykonane z materiałów na bazie kauczuku, naturalnego neoprenu oraz innych tworzyw.

 

Dodaj komentarz