panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne – jak dobrać ich moc?

W naszym kraju panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne z racji na to, iż są one ekonomicznym oraz bardzo ekologicznym rozwiązaniem na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Aby jednak ich zakup był jak najbardziej opłacalny trzeba odpowiednio dobrać moc paneli. Jak to zrobić?

Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych?

To, by panele fotowoltaiczne w Cieszynie miały odpowiednią moc jest niezwykle istotne. Jeśli będzie ona zbyt niska, to instalacja nie będzie tak opłacalna jakbyśmy tego oczekiwali. Z kolei, gdy moc będzie za wysoka, to wytworzymy za dużo energii, za którą nie otrzymamy pieniędzy, a do tego zapłacimy więcej za panele. Warto więc odpowiednio dobrać moc paneli fotowoltaicznych.

Najczęściej odpowiednią moc paneli fotowoltaicznych dobierają firmy, które oferują montaż fotowoltaiki w Cieszynie. Zatrudniają oni fachowców, którzy doskonale znają się na instalacjach fotowoltaicznych i doskonale wiedzą jak dobrać moc paneli. Samodzielnie obliczenie nie jest tak trudne. Wystarczy roczne zużycie prądu pomnożyć 1,2, a następnie podzielić przez roczną produkcję z kW, która zazwyczaj wynosi około 1000 kWh.

Dlaczego warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne pozwalaja na naprawdę spore oszczędności. Aby jednak powyższe obliczenia były skuteczne trzeba pamiętać o jednym. Instalacja o mocy 1 kW jest w stanie produkować rocznie 1000 kWh energii elektrycznej, tylko jeśli zostaną spełnione pewne warunki. Muszą być one więc skierowane na południe i umieszczone pod odpowiednim kątem. Nie mogą być również zamontowane w miejscu zacienionym.

Odpowiednio mocne instalacje fotowoltaiczne, które korzystają z paneli fotowoltaicznych to jednak naprawdę świetna inwestycja, która pozwala na znaczące obniżenie rachunków za prąd i nie tylko. Ich montaż to także troska o środowisko. W ten sposób można zwiększyć udział OZE, czyli odnawialnych źródeł energii w produkcji prądu w naszym kraju, a co za tym idzie minimalnie zmniejszyć zapotrzebowanie na węgiel, co zaprocentuje mniejszym zanieczyszczeniem powietrza.

Dodaj komentarz