Pierwszy w Polsce tytuł Miss Wiedzy!

Miss Polonia Wiedzy Województwa Dolnośląskiego 2019 – tak będzie brzmiał nowy tytuł, przyznany podczas tegorocznej gali finałowej. Jest to pierwszy tego typu tytuł w historii polskich konkursów piękności. Zostanie on przyznany finalistce, która wykaże się największą wiedzą na temat Dolnego Śląska. To bardzo odważny krok w przyszłość, który być może zmieni oblicze polskich konkursów piękności.

Miss Polonia to największe i najstarsze wybory miss w naszym kraju. Tegoroczny konkurs to już 90. odsłona, podczas której poznamy najpiękniejszą Polkę 2019. Zwyciężczyni będzie reprezentować nasz kraj na największych międzynarodowych konkursach piękności takich jak: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.

Nowy tytuł — Miss Wiedzy zostanie przyznany podczas gali finałowej, regionalnej edycji Konkursu na Dolnym Śląsku. Tegoroczna edycja, od samego początku organizowana jest inaczej niż zwykle. Organizatorzy, zmienili podejście, stawiając na współpracę z markami naturalnych i ekologicznych kosmetyków. Najważniejszą zmianą jest jednak zwrócenie uwagi na rozwój i samorealizację finalistek. ”Bardzo zależy nam na tym, aby finalistki czuły się bardzo dobrze w naszym konkursie. Żyjemy w czasach, w których kobiety pragną się rozwijać, spełniać się zawodowo i społecznie. Tytuł Miss Wiedzy ma za zadanie zmienić stereotyp konkursów piękności, jako rywalizacji dziewczyn wyłącznie na podstawie ich wyglądu. Zwyciężczyni naszego konkursu zostanie wybrana zarówno na podstawie swojej urody, ale także osobowości jak i wiedzy”. – mówi Paweł Zabilski, z firmy FL Group, organizatora konkursu.

Jak będzie wybierana Miss Wiedzy? Finalistki wzięły już udział w specjalnych warsztatach na temat Dolnego Śląska — jego historii oraz atrakcji turystycznych. Czeka je teraz specjalnie przygotowany test, składający się z 20 pytań na temat regionu, który reprezentują. Na podstawie osiągniętych wyników, już 6 czerwca podczas Gali Finałowej zostanie wręczony tytuł Miss Polonia Wiedzy Województwa Dolnośląskiego 2019.

Dodaj komentarz