Płaski dach – co warto o nim wiedzieć?

My Polacy niezbyt lubimy zmieniać swoje przyzwyczajenia oraz upodobania. Dotyczy to również budowanych w naszym kraju domów, które praktycznie zawsze posiadają dach spadzisty o większym lub mniejszym nachyleniu. O ile taki dach potrafi estetycznie wyglądać, tak posiada pewne wady, których nie mają dachy płaskie. Co warto o nich wiedzieć i czemu warto wybudować dach płaski?

Co warto wiedzieć o dachu płaskim?

Istnieje naprawdę wiele rzeczy, które warto poznać w kwestii tego typu dachów. Przede wszystkim płaski dach jest niezwykle uniwersalny i można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko w formie dachu. Na dachu można na przykład stworzyć taras, na którym będziemy odpoczywać ze znajomymi.

Na płaskim dachu można też stworzyć na przykład ogród, czyli tak zwany zielony dach. W tym pomoże nam producent materiałów hydroizolacyjnych, który zajmuje się projektowaniem systemów zielonych dachów, a także zna się świetnie na ich montażu, a także założeniu i utrzymaniu ogrodu w tak nietypowym miejscu.

Czemu warto wybudować płaski dach?

Rzeczy, które sprawiają, iż warto wybudować płaski dach są naprawdę różne i mowa tu zarówno o jego wyglądzie, jak i jego zaletach. Przede wszystkim dach plaski ma naprawdę nowoczesny wygląd, który dobrze pasuje do domów budowanych w bardziej nowoczesnych i minimalistycznych stylach architektonicznych, w których wszystko powinno być kompaktowe, lecz przestrzenne, a także bez przesadnych zdobień, W tym dach płaski sprawdzi się świetnie.

Ponadto dach płaski to rozwiązanie bardzo ekonomiczne oraz efektywne cieplnie. Wybudowanie go, gdy nie zdecydujemy się na stworzenie na nim przestrzeni użytkowej to koszt około 20-30% niższy niż w wypadku dachu spadzistego. Ponadto przez to, że jego powierzchnia jest mniejsza pozwala on na zwiększenie efektywności cieplnej poprzez pomniejszenie przestrzeni, przez którą mogłoby uciekać ciepło z wnętrza budynku. To z kolei przyniesie nam kolejne oszczędności, gdyż mniej zapłacimy za ogrzewanie.

Dodaj komentarz