stomatolog

Po co dziecku stomatolog?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, z jakim specjalistą dziecko powinno mieć jak najczęstszy kontakt. Stomatolog jest jednym z nich. Dlaczego? Od tego, jak będziemy dbać o zdrowie i uśmiech naszych pociech zależy to, jaką pewność siebie będą miały w przyszłości. Im piękniejsze zęby, tym szerszy uśmiech.


Mając dzieci, robimy absolutnie wszystko, aby czuły się po prostu komfortowo, miały zapewnioną wszechstronną opiekę, a także wsparcie, na każdym etapie. Dzięki współpracy z takim specjalistą, jak dentysta, będziemy mieli pewność, że nasze pociechy będą miały realną szansę na to, by utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej, estetyczny wygląd zębów, a także prawidłowe funkcjonowanie dziąseł.

Warto zdecydowanie korzystać z pomocy doświadczonego dentysty. Taką pomoc otrzymamy między innymi w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/, która świadczy kompleksowe usługi stomatologiczne, zarówno dla osób dorosłych, jak również dla dzieci. Co dają wizyty u stomatologa, kiedy warto je przeprowadzić?

Częstotliwość wizyt

U stomatologa dziecięcego, wraz z naszymi pociechami, zdecydowanie powinniśmy się pojawić już wtedy, gdy zauważymy, że nasza pociecha zaczyna ząbkować. Pierwszy ząb jest pewnego rodzaju kamieniem milowym, zobowiązuje nas do tego, aby udać się do specjalisty.

Częstotliwość jest oczywiście różna, zależna od potrzeb dziecka. Niemniej jednak w gabinecie stomatologicznym powinniśmy się pojawić do 3 miesiące, najdalej (w wyjątkowych przypadkach) co pół roku. Oczywiście najlepiej jest przyjść wtedy, gdy zauważymy coś, co nas po prostu niepokoi.

Zobacz także: https://e-web.pl/co-robic-gdy-mamy-nieestetyczne-zeby-3-najwazniejsze-rzeczy/

Profilaktyka

Profilaktyka to zdecydowanie jedna z najważniejszych rzeczy, na którą po prostu trzeba zwrócić szczególną uwagę. To właśnie dzięki niej, mamy szansę na to, aby uniknąć próchnicy, a więc miedzy innymi ogólnego zakażenia w organizmie, problemów finansowych, ogromnego stresu, zarówno u dziecka, jak i u samych siebie.

Zdecydowanie wygodniej oczyścić lekko naruszone zęby, bez konieczności głębszego wiercenia, stosując np. lapisowanie. Wtedy nasza pociecha będzie czuła się o wiele bardziej, niż to będzie miało miejsce w przypadku wykonywania leczenia kanałowego.

Wybierając dobry gabinet stomatologiczny, będziemy mieli pewność, że dziecko trafi do odpowiedniego specjalisty, który po pierwsze dokona diagnostyki, po drugie, dobierze odpowiednią metodę leczenia. Taki komfort jest niezwykle ważny i pozwala na mniejszy stres, u wszystkich.

Dodaj komentarz