wylewka posadzki

Posadzki anhydrytowe – o czym należy pamiętać przed jej wykonaniem?

Posadzki anhydrytowe to proste wylewki, co nie oznacza, iż przed ich wyłożeniem nie musimy odpowiednio przygotować otoczenia!

Posadzki anhydrytowe – charakterystyka oraz właściwości

Podczas budowy domu zawsze będziemy starali się użyć możliwe najlepszych produktów oraz wyrobów, tak aby nasze cztery kąty działały dokładnie tak, jak tego chcemy, oraz aby każdy szczegół był dopięty na ostatni luzik. Nic więc dziwnego, iż tyle osób nawet w przypadku posadzki rozważa kilka różnych rozwiązań. Dzisiaj skupimy się na wyjątkowym wyborze, jakim są posadzki anhydrytowe. Czym one tak właściwie są? Jest to specjalna wylewka, której bazą jest tak zwane spoiwo anhydrytowe. Tworzone jest ono z odwodnionego gipsu, który profesjonalnie nazywany jest bezwodną formą siarczanu wapnia, a także z takich dodatków, jak upłynniacze czy wypełniacze. Taka baza, nazywana wcześniej wspomnianym spoiwem, łączona jest z wodą i innymi substancjami, dzięki czemu jest ona gotowa do użycia.

Jak wygląda przygotowanie do procesu tworzenia posadzki anhydrytowej?

Sam proces wykładania posadzki anhydrytowej nie jest najbardziej skomplikowany. Jest to bowiem substancja samopoziomująca, co zbiera z naszych barków wiele pracy i przyspiesza cały proces. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, bez których cała posadzka może być sporym rozczarowaniem. Przede wszystkim zanim w ogóle wylejemy wylewkę, musimy wyrównać i wypoziomować podłogę, a także ją dokładnie oczyścić. Warto również zagruntować podłoże, co sprawi, że sama wylewka będzie o wiele lepiej przylegać i łatwiej będzie ją rozprowadzić. Trzeba również pamiętać o wykonaniu dylatacji obwodowej, a także o wyznaczeniu górnego poziomu wylewki.

Kiedy możemy zabrać się do pracy na posadzce anhydrytowej?

Najczęściej posadzka anhydrytowa jest świetną bazą do ogrzewania podłogowego, wykonywanego na przykład przez firmę Termolit. Zanim jednak zabierzemy się do działania, musimy odczekać, aż cała wylewka stężeje i się zwiąże. Ten proces może trwać 3-4 tygodnie. Cierpliwość jest więc tutaj wskazana!

Dodaj komentarz