probiotyki

Probiotyki w kroplach — jakie mają zastosowanie?

Dieta zwierząt, ale czasami także ludzi, może nie dostarczać wszystkich niezbędnych organizmowi substancji odżywczych. W razie jakichkolwiek braków, dobrym wyborem są suplementy diety dla zwierząt oraz dla ludzi. Jednymi spośród nich są probiotyki.

Czym są probiotyki w kroplach?

Probiotyki to pożyteczne bakterie, które w normalnych warunkach bytują w układzie pokarmowym organizmów żywych. Na skutek niektórych chorób, a także antybiotykoterapii, są one usuwane z jelit. W takim przypadku zastosowanie mają probiotyki w kroplach. Po zażyciu w układzie pokarmowym ponownie pojawiają się te małe mikroorganizmy. Pomagają one w procesach trawiennych, a także wspomagają układ odpornościowy.

Probiotyki stosuje się w przypadku ludzi oraz zwierząt. Jednym ze sposobów na ich pozyskiwanie, jest produkcja kontraktowa suplementów diety. To forma outsourcingu usług. Jedna firma daje pomysł na suplement, zajmuje się reklamą i sprzedażą, a inna daje zaplecze technologiczne do produkcji. W ten sposób można stworzyć na przykład probiotyki w kroplach.

Kiedy stosuje się probiotyki w kroplach?

Probiotyki w kroplach to zazwyczaj bakterie kwasu mlekowego, bakterie Bifidobacterium, a także drożdże. Oczywiście zostać nimi mogą tylko ściśle wyselekcjonowane szczepy. Pochodzą one od ludzi, muszą być odporne na kwasy żołądkowe, być stabilnie genetycznie, nie mogą mieć działania patogennego. Ich pozytywny wpływ na ludzki organizm koniecznie musi zostać potwierdzony badaniami.

Widać więc wyraźnie, że produkcja suplementów diety tego rodzaju wcale nie jest niczym prostym. Dlatego produkcja kontraktowa jest tak popularna w branży farmaceutycznej. Probiotyki w wygodnej formie kropli są jednym z przykładów takich produktów, ze względu na swoją uniwersalność. Stosuje się je na przykład przy uciążliwych problemach trawiennych, takich jak intensywne biegunki, u osób osłabionych, schorowanych etc.

Probiotyki w kroplach dostępne są bez recepty. Lekarze zawsze zalecają je przy antybiotykoterapii.

Dodaj komentarz