Przechowywanie książek w salonie

Regał na książki w salonie

W aranżacji domowego salonu bardzo często możemy spotkać regał na książki. Obecność tego mebla od razu wskazuje na fakt, że w domownicy z chęcią sięgają po książkę i relaksują się przy ciekawej lekturze. Uznaje się, że posiadanie takiego regału i małej biblioteczki jest w dobrym tonie, dlatego możemy je spotkać również w mieszkaniach osób, które rzadziej czytają lub nie robią tego w ogóle. Najczęściej regał na książki wykorzystywany jest właśnie w salonie lub w dedykowanym pomieszczeniu, które pełni rolę domowej biblioteczki.

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama regałów, które można wybierać zarówno pod kątem wielkości, kształtu oraz stylu, w jakim mebel został wykonany. Dzięki temu z łatwością można wybrać mebel, który doskonale wpisze się w indywidualne gusta użytkowników, będzie modny i jednocześnie będzie pasował do całej aranżacji. Z dużej liczby regałów na książki możemy wybierać w sklepie internetowym https://www.mebelki.pl. gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaki regał wybrać?

Wybierając odpowiedni regał warto zwrócić uwagę na to, ile książek chcemy eksponować w domowej mini biblioteczce oraz na to, jakie jeszcze funkcje będzie on spełniał w domu. Regały należą do multifunkcjonalnych mebli, dlatego z powodzeniem oprócz książek możemy na nich umieszczać ramki ze zdjęciami lub dekoracje. Ciekawym pomysłem na umieszczenie regału w małym salonie jest pomalowanie jego na kolor ścian lub dobranie go w kolorystyce ścian, dzięki czemu nie będzie rzucał się od razu w oczy i będzie sprawiał wrażenie integralnej części całej aranżacji.

W przypadku większych salonów możemy pozwolić sobie na większe wyeksponowanie tego mebla, a nawet w przypadku regałów otwartych z dwóch stron postawienie go jako mebla wolnostojącego. To nie tylko efektowne, ale również bardzo oryginalne i estetyczne rozwiązanie. Miłośnicy kreatywnych i oryginalnych rozwiązań na pewno zwrócą uwagę na regały wiszące lub stojące o nieregularnych kształtach, gdzie książki ustawione są pod kątem lub w różnych płaszczyznach. Takie rozwiązanie przykuwają wzrok gości oraz nadają przestrzeni wyjątkowego, unikatowego charakteru. Nic tylko sięgnąć po książkę i zacząć lekturę!

Dodaj komentarz