modne wnetrza

Spiek kwarcowy – jakie są jego zalety?

Coraz częściej decydujemy się na bardzo nowoczesne materiały, z których mogą być wykonywane na przykład blaty kuchenne albo schody. Zależy nam na estetyce, ale także trwałości. Dlatego jedną z ciekawszych opcji może być spiek kwarcowy. Główne zalety to wytrzymałość i trwałość, ale naturalnie także bardzo wysoki poziom estetyczny.

Dlaczego coraz częściej stosujemy spiek kwarcowy?

Kierując się dużą wytrzymałością materiału, a także wyjątkowo atrakcyjną estetyką inwestujemy coraz więcej w spiek kwarcowy. Materiał taki doskonale będzie się sprawdzać, jeżeli chodzi o produkcję blatów kuchennych albo podłóg, czy też schodów. Poza tym to doskonałe rozwiązanie w przypadku okładzin ściennych, a także innych elementów wykończeniowych. Jeśli chodzi o spiek kwarcowy Dekton w Busku-Zdroju to firma, która oferuje nam wiele interesujących rozwiązań. Przede wszystkim od doradców klienta dowiemy się, że jest to bardzo trwały rodzaj kompozytu składający się z kwarcu, żywicy polimerowej i pigmentów. Jako inwestorzy powinniśmy po prostu być nieco zorientowani w technologiach, jakie wykorzystujemy.

Materiał taki charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużą trwałością i wytrzymałością. Będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także uderzenia i zarysowania. Poza tym dobrze sobie radzi z wysoką temperaturą i wilgocią. Można go stosować w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności w takich jak łazienki albo kuchnie.

Spiek kwarcowy bardzo ładny i łatwy w czyszczeniu?

Estetyka ma, jak się okazuje, kluczowe znaczenie dla współczesnych klientów. Wybierając takie materiały, zależy nam tylko i wyłącznie na tym, aby stosować produkty trwałe i praktyczne. Jeśli chodzi o spiek kwarcowy, to estetyka jest tutaj jednym z większych atrybutów. Wykonane z niego schody od razu przyciągną wzrok, a poza tym gwarantowane mamy różne kolory i wzory. Można więc dopasować sobie takie projekty do bardzo różnych wnętrz wykonanych w różnych stylach. Poza tym bardzo dużą zaletą jest także bardzo łatwe czyszczenie. Powierzchnia jest bardzo gładka, co utrudnia osadzanie się brudu, bakterii i grzybów.

Dodaj komentarz