dwoje ludzi na jachcie

Trzy największe korzyści, jakie daje nam prywatne ubezpieczenie emerytalne

Jak dobrze wiemy, okres emerytury powinien być dla każdego z nas czasem odpoczynku po długich latach pracy zawodowej. To właśnie jesień życia jest momentem, kiedy będziemy dysponować odpowiednią ilością wolnego czasu, aby zająć się realizacją swoich pasji oraz wcześniej odkładanych marzeń. Co jednak, jeśli nie będziemy wtedy dysponowali odpowiednią ilością funduszy? Praktyka pokazuje, że czasami świadczenia, które oferuje nam państwo w ramach programów emerytalnych, nie są wystarczające do tego, aby godnie i spokojnie przeżyć emeryturę. Oczywiście nie życzymy nikomu źle, jednak warto mieć świadomość, że nasza emerytura może okazać się zbyt niska. Warto pomyśleć o tym wcześniej i odpowiednio się przed tym zabezpieczyć, inwestując chociażby w prywatne ubezpieczenie emerytalne. Jakie są główne korzyści wynikające z takiego rozwiązania?

Prywatne ubezpieczenie emerytalne – poznaj jego trzy największe korzyści!

Najprawdopodobniej każdy z nas marzy o tym, by podczas emerytury mieć czas dla siebie i swoich bliskich. To idealny moment, aby pomóc naszym dzieciom w wychowywaniu ich własnych pociech, codziennych obowiązkach, czy po prostu na spędzanie z nimi czasu. Podczas emerytury warto pomyśleć także o sobie – długo odkładana wycieczka czy nowy samochód to coś, czym warto się nagrodzić za wiele lat pracy zawodowej.

Praktyka pokazuje jednak, że wielu emerytów nie może sobie pozwolić na tego typu rzeczy, gdyż ze względu na niskie świadczenia emerytalne są oni zmuszeni do kontynuacji pracy. Wszystko dobrze, kiedy mamy ochotę i siłę, aby to robić, co jednak, jeśli zabraknie nam zdrowia? Leki czy wizyty u lekarzy również mogą okazać się kosztowne. Żeby uniknąć takich scenariuszy, warto pomyśleć o zaletach, jakie daje nam prywatne ubezpieczenie emerytalne. Poznaj trzy najważniejsze korzyści, które wynikają z nabycia tego produktu ubezpieczeniowego!

Korzyść pierwsza: zyskujemy polisę na życie

Pomimo tego, że prywatne ubezpieczenie emerytalne to produkt ubezpieczeniowy, który cechuje się skupieniem na aspekcie emerytury, nie możemy zapominać o jego podstawowej funkcjonalności. Polisa na życie to zabezpieczenie dla nas oraz dla naszej rodziny na przypadek nieszczęśliwego wypadku czy choroby. Oczywiście nikt nie myśli o takich czarnych scenariuszach, póki się nie wydarzą – niestety jest to duży błąd. Polisa ubezpieczeniowa jest w stanie pokryć koszty związane z naszą rehabilitacją czy pobytem w szpitalu, dzięki czemu jeśli taka sytuacja kiedykolwiek nastąpi, będziemy na nią przygotowani i nie zrujnujemy swojego codziennego budżetu.

Korzyść druga: prywatne ubezpieczenie emerytalne uzupełnia się z państwowym systemem świadczeń

Ogromną zaletą, jaką niesie za sobą prywatne ubezpieczenie emerytalne, jest fakt, że idealnie uzupełnia się z systemem emerytalnym proponowanym przez państwo. W związku z tym nie musimy rezygnować z jednej z tych opcji – możemy mieć je obie! Daje nam to gwarancję, że podczas emerytury nie będziemy zmuszeni do kontynuowania pracy zawodowej, aby się utrzymać, ponieważ środki wypłacane ze składek państwowych oraz prywatnych powinny być wystarczające na spełnienie naszych codziennych potrzeb.

Korzyść trzecia: dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu będziemy mieć środki na realizację marzeń

Zgodnie z tym, co mogliśmy przeczytać na wstępie, okres emerytury powinien być dla nas czasem odpoczynku i realizacji swoich planów. Prywatne ubezpieczenie emerytalne jest w stanie nam to zagwarantować. Jeśli okaże się, że świadczenia z ZUS będą na wystarczającym poziomie, by zapewnić nam godne życie, to wciąż może brakować nam środków na spełnienie swoich marzeń. Dodatkowe pieniądze na emeryturze mogą posłużyć nam do sfinansowania wycieczki, zakupu nowego samochodu czy sprzętu, który będzie niezbędny, abyśmy mogli cieszyć się naszym hobby. Warto pomyśleć o tym wcześniej, gdyż wolny czas na niewiele nam się zda, jeśli nie będziemy mieć środków na to, by wypełnić go jakimś zajęciem. Prywatne ubezpieczenie emerytalne jest w tym wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz