Tuby kartonowe: bezpieczny transport materiałów reklamowych

Tuby z tektury to poręczne opakowanie, które może służyć zarówno do transportu jak i przechowywania wszelkich materiałów papierowych, tkanin, a nawet wysyłki przedmiotów o niestandardowych kształtach. Począwszy od prospektów reklamowych, na pamiątkowych rysunkach dzieci kończąc, tuby z papieru znajdą swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. To trwałe i wytrzymałe opakowanie jest jednym z popularniejszych w firmach i biurach.

Wielu rodziców wykorzystuje je do przechowywania prac plastycznych dzieci. Jakie są rodzaje i inne zastosowania tub z kartonu?

Tuby kartonowe i ich zastosowanie

Pierwotnie wykonane z tektury falistej i służące wyłącznie do zabezpieczania prac artystycznych, obecnie tuby kartonowe mają swoje zastosowanie w wielu innych dziedzinach.

Używane do przewożenia tkanin, map, folii, zabezpieczają zawartość przed zagięciami, przemoknięciem i mechanicznymi uszkodzeniami. Tuby transportowe to przydatne opakowanie do przechowywania, transportu, wygodnego przenoszenia i archiwizacji materiałów papierowych w każdym biurze.

Wiele sklepów wysyłkowych wykorzystuje ten rodzaj opakowania jako bezpieczny do transportu ceramiki czy wyrobów ze szkła. Warto mieć na uwadze, że kartonowe tuby zamykać specjalnymi plastikowymi wieczkami. Idealnie dopasowane do średnicy tuby, uniemożliwiają przypadkowe otwarcie opakowania.

Rodzaje tub do transportu

Istnieje kilka najbardziej popularnych tub do transportu. Te wybierane najczęściej i jednocześnie korzystne cenowo, to tuby wykonane z grubego kartonu. Zamknąć je można przy pomocy plastikowego lub metalowego wieczka.

Oprócz tub kartonowych na rynku dostępne są również tuby wykonane z tworzywa. Sprawdzą się zarówno do przenoszenia materiałów reklamowych i tkanin jak i ich przechowywania. Często wyposażone są w wygodną rączkę do przenoszenia lub pasek do przewieszenia przez ramię, co poprawia komfort transportu.

Tuby wykonane z tworzywa nie są polecane jako bezpieczne opakowanie do wysyłki. Zdarza się, że ulegają uszkodzeniu.

Tuby transportowe niezbędne w każdej firmie

Dostępne do zakupu tuby tekturowe wykonane są z najwyższej jakości, trwałej i mocnej tektury. Zawijane spiralnie i klejone z kilku warstw, są praktycznie niezniszczalne. Dokumenty czy inne ważne materiały w opakowaniu tego typu nie ulegną zniszczeniu czy przemoknięciu.

Ceny tub tekturowych są dostępne na każdą kieszeń, stąd ich popularność. Sklepy wysyłkowe cenią ten tym kartonu ze względu na łatwą dostępność, niską cenę i wszechstronność zastosowania.

Dodaj komentarz