obsluga ksiegowego

Ubezpieczenia majątkowe — dlaczego warto z nich korzystać?

Ubezpieczenia majątkowe są coraz chętniej wybieranym produktem, zwłaszcza przez właścicieli nowych domów lub mieszkań, którzy chcą zabezpieczyć swoją nieruchomość. Polisą taką mogą jednak zostać objęte również inne przedmioty wartościowe. Czym dokładnie jest ubezpieczenie majątkowe, co obejmuje i dlaczego warto z niego korzystać? Podpowiadamy.

Czym są ubezpieczenia majątkowe?

Ubezpieczenia majątkowe w Gostyniu to produkty, które dotyczą mienia lub odpowiedzialności cywilnej. Wyróżnia się ich kilka rodzajów, jednak najczęściej spotykane to społeczne i gospodarcze. Przedmiotem chronionym w ich przypadku może być każdy przedmiot, który da się wycenić, a jego ubezpieczenie nie jest sprzeczne z przepisami prawa.

Warto korzystać z takiej polisy, ponieważ jej zadaniem jest zrekompensowanie szkód powstałych wskutek określonych zdarzeń poprzez wypłatę środków pieniężnych. Suma ubezpieczenia wyceniana jest na podstawie wartości danego mienia. Produkt taki zazwyczaj można wykupić na minimum rok, jednak w zależności od wyboru konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego warunki te mogą się nieco różnić.

Co obejmuje ubezpieczenie majątkowe?

Osoby, które dbają o swoje finanse i rozliczenia podatkowe w Gostyniu, często chronią za pomocą polisy nie tylko budynki, czy lokale mieszkaniowe ale także inne nieruchomości, takie jak domy letniskowe, a nawet wiaty, czy altany.

Polisa majątkowa może obejmować OC, czyli odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone chronionej rzeczy, a także ubezpieczenie transportowe, kiedy mienie jest przewożone. Można zabezpieczyć się też w razie zdarzeń losowych obejmujących głównie złe warunki atmosferyczne, pożary, powodzie, huragany i inne klęski żywiołowe. Istnieje też możliwość ubezpieczenia majątku od kradzieży.

Ubezpieczenie majątkowe od standardowej polisy różni się jedynie przedmiotem, który ma podlegać ochronie. Tak jak każde inne posiada pewne wyłączenia od odpowiedzialności, a także limity sumy ubezpieczenia i zakresu ochrony.

Dodaj komentarz