roboty drogowe

Układanie asfaltu – jakie stosuje się metody?

Asfalt to jedna z najbardziej popularnych nawierzchni, które stosowane są do wykładania dróg. Pozwala on bowiem na stworzenie bardzo równej, a także wytrzymałej nawierzchni, która przy odpowiednim dbaniu o nią wytrzyma wiele lat. Jakie metody stosuje się przy układaniu asfaltu?

Kto zajmuje się układaniem asfaltu?

Usługa taka jak układanie asfaltu w Warszawie jest wykonywana przez specjalistyczne firmy, które dysponują ciężkim sprzętem potrzebnym do stworzenia trwałej i solidnej drogi asfaltowej. Takie przedsiębiorstwa najczęściej znajdziemy w internecie i regularnie współpracują one z samorządami, gdyż nowe drogi, czy też remonty starych w naszym kraju zdarzają się niejednokrotnie w ciągu każdego roku.

Chcąc znaleźć dobrych wykonawców, którzy oferują wszechstronne, ale też jakościowe usługi remontowo budowlane w Warszawie powinniśmy w tym celu użyć internet, z którego pomocą szybko znajdziemy dobre firmy realizujące różnego rodzaju inwestycje w tym właśnie tworzenie dróg asfaltowych.

Jakie są metody układania asfaltu?

To, jakie metody układania asfaltu są stosowane zależy między innymi od tego, jaka droga jest w danym momencie tworzona. W Polsce drogi są podzielone na siedem klas. Pierwsza to A i są to autostrady, klasa S oznacza drogi ekspresowe, GP odpowiada drogom ruchu przyspieszonego, klasa G to drogi główne, Z to zbiorcze, L lokalne, a klasa D oznacza drogi dojazdowe. Od tego jakiej klasy budowana jest droga zależy naprawdę mnóstwo w tym to jaki asfalt i jaka metoda będzie użyta.

Najczęściej stosowana metoda układania asfaltu składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to przygotowanie podłoża oraz mieszanki mineralno-asfaltowej, która posłuży do stworzenia drogi. Następnie mieszankę rozgrzewa się do odpowiedniej temperatury i wylewa się asfalt na przygotowanym podłożu. Samo wylanie to jednak nie wszystko, gdyż następnie trzeba zagęścić asfalt z pomocą na przykład walców. Ostatnie etapy to nadanie szorstkości, dzięki której nawierzchnia zapewni odpowiednią przyczepność w każdych warunkach.

Dodaj komentarz