bron

Walther p38 – co go wyróżnia?

Broń palna, a w szczególności pistolety to niezwykle zróżnicowana, a także pełna różnych modeli dziedzina. Mogą być one świetnym uzupełnieniem własnej kolekcji broni, jeśli oczywiście posiadamy na nią pozwolenie i świetnie nadają się do nauki korzystania z broni palnej. Jednym z modeli pistoletów jest Walther P38. Co to za pistolet i co go wyróżnia?

Walther P38 – co to za pistolet i czy można go kupić?

Pistolet Walther P38 posiada niezwykle bogatą historię i jest to już dość wiekowa konstrukcja. Jest to pistolet konstrukcji niemieckiej, który został opracowany przez Fritza Walthera, skąd jego nazwa i produkowano go od 1938 roku aż do roku 2004. Prototypy tej broni tworzono jednak znacznie dłużej, gdyż miało to miejsce od 1929 do 1938 roku.

Oczywiście korzystanie z broni palnej jest w naszym kraju zabronione. Znacznie łatwiej niż pistolet Walther P38 można kupić na przykład rewolwer czarnoprochowy, który wyprodukowano przed rokiem 1885 i jest to broń rozdzielnego ładowania. Jeśli jednak posiadamy pozwolenie na broń, to możemy wejść w posiadanie pistoletu Walther P38.

Co charakteryzuje pistolet Walther P38?

Przede wszystkim jego amunicja. Jest to jedna z najważniejszych kwestii w wypadku każdej broni palnej. W pistolecie Walther P38 spotkamy amunicję 9x19mm Parabellum, czyli zdecydowanie najpopularniejsze naboje na całym świecie, które trafiają do krótkiej broni palnej aż do dziś i spotkamy je w wielu pistoletach używanych przez wojsko, policję, a nawet i w pistoletach maszynowych, które są znacznie bardziej szybkostrzelność.

Walther P38 charakteryzuje się również końcówką lufy, która nie jest w żaden sposób obudowana tak, jak ma to miejsce w wypadku wielu nowoczesnych pistoletów. Walther P38 wykorzystuje krótki odrzut lufy i jest on ryglowany z pomocą niesymetrycznego pionowego wahliwego rygla, który spotkamy pod lufą. Wchodzą do niego magazynki o pojemności 8 nabojów. Naprawdę ciekawym dodatkiem jest wskaźnik obecności naboi w komorze.

Dodaj komentarz