Zdrowe dziecko? Zależy, co sami jemy!

Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni styl życia rodziców, w tym prawidłowe odżywianie stanowią wzorzec dla naszych pociech. Znaczenie tego aspektu należy podkreślać i odpowiadać na potrzebę kształtowania prozdrowotnych postaw rodziców oraz ich dzieci i przeciwdziałania antyzdrowotnym czynnikom ich stylu życia.

– Aby zachęcić dziecko do zdrowego odżywiania rodzić musi pokazać dziecku to co jest dobre. Nie wystarczy tylko mówić o tym, co jest zdrowe, co jest korzystne dla zdrowia. Musimy dziecku to pokazać – Mówi newsrm.tv Anna Taraszewska, Ekspert Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

To o czym powinniśmy pamiętać w diecie dziecka, to zachęcanie do spożywania warzyw i owoców, a szczególnie warzyw. Kontrolowanie tego co dziecko pije i zachęcanie do picia wody. Ograniczanie przekąsek między posiłkami – bo jeśli dziecko nie zje posiłku, będzie sięgało po przypadkowe produkty, które często są źródłem cukru, soli, tłuszczu, czyli wszystkich tych składników na których spożycie należy uważać i które należy w codziennej diecie ograniczać.

Dodaj komentarz