leczenie krotkiego wedzidelka

Jak przebiega leczenie krótkiego wędzidełka?

Wiele mężczyzn zmaga się z problemami zdrowotnymi natury intymnej. Często doskwierające jest krótkie wędzidełko, które wbrew pozorom nie jest jedynie defektem wrodzonym. To coś, co przeszkadza we współżyciu, jak i w regularnej, odpowiedniej higienie. Warto wiedzieć, że takie rzeczy można leczyć. Wielu ludzi jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda takie leczenie.

Czym takim jest krótkie wędzidełko?

Warto ten temat ugryź najpierw od strony budowy anatomicznej. Najprościej mówiąc, wędzidełko napletka to niewielki i stosunkowo cienki fałd skórny, który łączy skórę napletka ze szczytem żołędzi prącia. Powinniśmy wiedzieć, że jest ono mocno unaczynione oraz niezwykle wrażliwe na dotyk.

Często zdarza się tak, że to wędzidełko jest po prostu za krótkie. Najczęściej jest to defekt wrodzony, jednakże czegoś takiego zawsze możemy się nabawić na przykład podczas stosunku czy rozmaitych stanów zapalnych. Wówczas wędzidełko te może ulec skróceniu. Wtedy powstaje zbliznowacenie, które powoduje zanik elastyczności. Konieczne w takim wypadku jest leczenie krótkiego wędzidełka, który poprawi nie tylko nasz komfort fizyczny, lecz także psychiczny.

Jak wygląda leczenie krótkiego wędzidełka?

Wielu mężczyzn uważa, że zabieg, jakim jest leczenie krótkiego wędzidełka, nie ma sensu. Część z nich uważa, że jest im to całkowicie niepotrzebne. Mimo wszystko takie leczenie nie jest skomplikowane i warto się na nie zdecydować, aby powrócić do dawnej świetności. Wykonuje się androlog w Krakowie lub urolog. Jeśli nie zdecydujemy się na ten zabieg, istnieje ryzyko, że wędzidełko zostanie naderwane lub zerwane na przykład podczas stosunku.

Leczenie polega na przecięciu krótkiego wędzidełka i efektywnym zabezpieczeniu krwawiących miejsc, ze względu na duże unaczynienie. Operacja plastyki wędzidełka zazwyczaj wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. W jej trakcie operator nakłuwa kilka razy operowaną okolicę. Stosuje się szwy wchłaniane. Cały zabieg trwa pół godziny, a na prącie nakłada się opatrunek. Zalecana jest częstą higiena oraz psikanie rany środkiem odkażającym. Przez sześć tygodni należy wstrzymać się od czynności seksualnych.

Dodaj komentarz