zlom

Złom – rodzaje i charakterystyka

Ludzie często zastanawiają się co zrobić ze złomem, który zalega np. w garażu. Niektórzy bezpłatnie go oddają lub sprzedają za pośrednictwem firm z zyskiem. Co jednak warto wiedzieć o skupie złomu?

Jakiego rodzaju złom przyjmują skupy?

Zdarza się, że ludzie nie wiedzą, co zrobić z zalegającym złomem. Jednak dobrym pomysłem w tym przypadku jest sprzedaż metalowych części do skupu. Złom w Będzinie jest często pozostawiany w kontenerach, ale także na wysypiskach, a może być wykorzystany ponownie w ramach recyklingu.

Co więcej, skup złomu w Będzinie wyróżnia się na rynku szeroką ofertą złomu zarówno na sprzedaż, jak i do skupu. Firma RP SCRAPER sprzedaje, ale także odkupuje m.in. złom stalowy, kolorowy, aluminium, miedź, a także żeliwo.

Dodatkowo przedsiębiorstwo zajmuje się rozbiórką linii przemysłowych, technologicznych, produkcyjnych, a także konstrukcji stalowych, z której pozyskuje najwyższej jakości metal do sprzedaży.

Złom i charakterystyka metali w skupie

Złom stalowy przeważnie jest skupowany i sprzedawany w formie takich elementów metalowych jak rury, konstrukcje stalowe, blachy, części maszyn, karoserie samochodowe, a także odpady poprodukcyjne.

Natomiast złom w postaci metali kolorowych to, np. kable, puszki i grzejniki żeliwne. W przypadku aluminium jest to przede wszystkim aluminium niesortowane, elektryczne, chłodnice, a także blachy.

Z kolei miedź w skupie złomu można sprzedać lub kupić np. w formie kabli chłodnic i prętów. Żeliwo to metal, który jest odzyskiwany z takich elementów jak piece żeliwne, silniki spalinowe i korpusy maszyn.

Dlaczego warto oddać złom do skupu?

Metal jest surowcem bardzo opłacalnym, który może być ponownie przetworzony i wykorzystany do części maszyn, ale także innych konstrukcji. Oddając metal do skupu w Będzinie, nie tylko można zarobić, ale także wpłynąć pozytywnie na środowisko.

Firma RP SCARPER to jedna z nielicznych firm w Będzinie, która realizuje swoje działania na terenie całego kraju. Ponadto wycena metali w skupie jest konkurencyjna, a jakość sprzedawanych oraz skupowanych towarów na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz